středa 12. července 2017

Čteme: Lily a Momo


Už jste se setkali s červnovou novinkou od slovenské ilustrátorky Kataríny Macurové? Knížka o přátelství s imaginárním kamarádem je nádherným obrázkovým příběhem pro děti od 3 let, velký úspěch má však i u naší předškolačky Marušky. Pojďte s námi nakouknout do této kouzelné knížky!Katarína Macurová je slovenskou ilustrátorkou a grafičkou, která pro děti namalovala a napsala několik nádherných knih. Její knížka Zajíčkova cesta získala dokonce ocenění Communication Arts Award of Excellence. A k nam nedávno přišla její knížka Lily a Momo. 

Malé Lily jednou domů dorazí nečekaný oooohromný balík. Co se v něm asi ukrývá? Velké překvapení v podobě imaginárního kamaráda, kterého pojmenuje Momo! Ale co tento neznámý tvor umí? 


Chytat míč mu nejde, kostky raději ochutnává než z nich staví a při hře na schovku odevšad čouhá... Jak by si mohla Lily s Momem hrát?

Momo je výborný plavec! S nafukovacím kruhem si sice poradit neumí, ale bez něj mu to jde ve vodě skvěle. A proč by při schovce nemohli čouhat oba dva, třeba z krabice? Míč nechytí, ale za to s ním umí parádní triky... Momo je ten nejlepší a nejzajímavější kamarád!Naše holky milují, když si čteme. Když je příběh poutavý, vydrží poslouchat i několik kapitol. Ale doma se nám kupí čím dál víc knížky, ve kterých je víc obrázků než textu a jsou u nás čím dál víc oblíbenější. Maruška i Darinka si rády vymýšlejí příběhy a obrázkové knížky podporují jejich fantazii. Myslím si, že imaginární přátelé jsou blízcí všem dětem. I já jich v dětství měla několik.

Ilustrace Kataríny jsou opravdu pecka. Jednoduché a přitom tak krásné a vše vystihující. Myslím, že po přečtení knížky se Momo stane imaginárním kamarádem nejednoho malého čtenáře!


Mrkněte určitě i na další knížky Kataríny Macurové, vypadají skvěle :-)

Žádné komentáře:

Okomentovat