pondělí 19. června 2017

Testujeme: Sukkiri sling

Viktorek se pomalu dostává do věku, kdy už tolik nespí a v šátku se tak nosí chvilku a potom chce vytáhnout a zkoumat svět. Časté navazování šátku mi přišla otrava a mít na sobě celý den předchystaný úvaz mi také nepřišlo to pravé ořechové, takže jsem na takové chvilkové poponášení začala uvažovat nad pořízením ring slingu.

A shodou okolností jsem dostala možnost ozkoušet tzv. Sukkiri sling od Lucky Industry. Princip nošení je stejný jako u běžných šátkových ring slingů, jen je vyroben z materiálu, který je vhodný i do vody. Materiál mi hodně připomíná látku, ze které se šijí sportovní síťované dresy.V čem se liší ring sling od šátku?

Ring sling je vlastně krátký šátek, na kterém jsou našité dva kruhy, kterými se látka provleče a vytvoří tak kapsu na dítě. Výhodou oproti šátku je rychlost a jednoduchost použití. Nic se nemusí složitě vázat, dítě se pouze vloží do kapsy a utáhne. Nosit se v něm dají nejmenší miminka do půl roku, vertikálně na břiše a větší děti, do 3 let (15kg), které se nosí na boku. Nevýhodou je však pro nosiče zátěž pouze na jedno rameno, díky čemuž se ring sling využívá hlavně pro krátké nošení.

Protože jsem ring sling nikdy předtím nedržela v ruce, půjčila jsem si i šátkový bavlněný ring sling (o kterém napíši zase příště), abych mohla srovnat nošení i co se týče pohodlnosti materiálu.Na Sukkiri mě hned zaujala lehkost a skladnost. Neváží téměř nic a díky našité kapse se dá sbalit do praktického klubíčka. Je tedy úžasně skladný, což velmi oceňuji. Na začátku jsem zmínila, že je Sukkiri sling vhodný i do vody. Materiál je rychleschnoucí a prodyšný, takže se nemusíte bát mít v něm miminko u vody, když třeba hlídáte brodící se starší děti. Ale i mimo vodu velmi oceňuji prodyšnost a to právě teď, když jsou vyšší teploty a potím se já i Viktorek.Oproti Sukkiri je šátkový ring sling značně objemnější a méně prodyšný, na druhou stranu mi u šátkového RS přijde o něco menší zátěž na rameno nosiče díky vyšší gramáži látky. Materiál u Sukkiri je hladký a klouzavější oproti šátku, po uvázání se nemusíte bát, že by se uvolnil, to ne, drží krásně, ale při utahování dítěte a vyjímání jsem si musela zvyknout, že má tendenci klouzat. Je to hlavně o zvyku.

Celkově než vyrazíte s ring slingem někam do terénu, je dobré naučit se jej utahovat. I když je použití jednoduché, tak prvních pár "úvazů" jsem měla problém vychytat utáhnutí tak, abych měla Viktorka rovně a kroužky aby byly dostatečně vysoko, aby jej netlačily. Jakmile víte, co a jak, je použití opravdu jednoduché a velmi rychlé.Jak bych hodnotila Sukkiri sling celkově?

Určitě mě mile překvapil. Ze začátku jsem byla trochu skeptická k materiálu. Přeci jen bavlna je bavlna. Ale opravdu mě přesvědčil v tom, jak je prodyšný a hlavně skladný, dá se říct kapesní. Nic neváží, takže ho můžete mít kdekoli kdykoli po ruce. Díky tomu, že je rychle schnoucí, tak je i údržba bezproblémová a nemusíte si dělat starosti, když se ušpiní. Moc se mi líbí velké množství barev a vzorů, ze kterých si vybere opravdu každý. A v neposlední řadě je i cenově příznivý.
Zde najdete seznam prodejců, kde je možné Sukkiri sling zakoupit: http://www.belvela.com/#/LuckySellers

Žádné komentáře:

Okomentovat