středa 28. června 2017

Testujeme: Plenky, které zvládnou vše, Bio Babby


"Jo, ty plenky, jsou dobrý. Sice občas protečou, ale tomu se při té náloži nedá zabránit." říkala jsem si při nákupu několikátého druhu plen, ze kterých Viky konečně neměl červený zadek.

DÁ! Viktorek aktuálně nosí plenky Bio Babby, které jsou až neskutečně savé a já nevím, co je to "nehoda" (však vy víte jaká...). Ke všemu jsou ekologické, rychle rozložitelné a nebělené chlorem...  Jak probíhá naše testování? Pojďte se mnou mrknout na plusy a mínusy těchto plen :-)Bio Babby je francouzská značka ekologických plen. Pleny jsou vyrobené z trvale udržitelných zdrojů, přičemž 50% pleny je vyrobeno z biologicky odbouratelných zdrojů. Což znamená, že jsou menší zátěží pro naši planetu než běžné značky plen. Pleny jsou bělené kyslíkem, nikoli chlorem. Co se mi líbí, že jejich obal je 100% rozložitelný a kompostovatelný, takže jej můžete znovu využít, třeba na biologický odpad. Samozřejmostí je certifikát FSC.

Uvnitř pleny naleznete kombinaci celulózy a absorpčního gelu. Je to příjemný kompromis, jak zachovat maximální savost, ale zároveň aspoň částečně ubrat gelu.


Když jsem rozbalila balík, tak mi pleny Bio Babby přišly docela obyčejné. Nenápadný potisk a žádná "udělátka" jako je indikační proužek. Takže jsem byla zvědavá, jak tahle plenková "klasika" obstojí.

A jako vždy, když mám novou značku plen, padne první kousek na noc. V noci nepřebaluju, Viky se budí tak dvakrát a nad ránem ještě pravidelně přihodí bobek. Takže slušný zátěžový test. Jak dopadl? Ráno jsem byla dost překvapená! První plenka nejen, že zvládla pojmout vše, ale byla nasáknutá tak z poloviny a zbývala jí ještě hodně velká rezerva. Říkala jsem si, že to mohla být jen náhoda, že zrovna tu noc Viktorek tolik nečůral, ale pomalu končíme náš první balík a mně se tahle obrovská savost několikrát znovu a znovu potvrdila.

Plenky jsou tenké a měkké 
Povrch plenky, dotýkající se zadečku, je hladký

Za celou dobu používání nenastala ani jedna nehoda. A to v tomhle parném počasí Viktor opravdu vydatně pije (tím pádem i víc čůrá a kaká). Z velké savosti jsem opravdu nadšená.

Plenky jsou tenké, měkké a hlavně jsou dost vysoké. A to jak na zádech, tak i na bříšku, což mi u mnohých plen chybí. I když pruží jen u zapínání, tak se krásně přizpůsobí miminku. Gumičky okolo noh Viktorkovi sedí, nemá otlaky a přesto výborně těsní. Kdybych chtěla vyšťourat něco, co se mi na nich úplně nelíbilo, tak že zůstávají na povrchu celkem vlhké. Problém nám to nedělalo, jsou na druhou stranu dostatečně prodyšné. Ale Viky přes den nemá rád, když má v pleně, takže každé "mokro" nelibě hlásí.

Musím říct, že jsem opravdu našla plenky, které Viktorkovi na 100% sedly. Je mi jasné, že co dítě, to jiná postava, to jiné potřeby a my mámy víme, že najít ty správné plenky je věda. Ale s jistotou vám je můžu doporučit k vyzkoušení. 


Plenka Bio Babby je dostatečně vysoká na zádech i na bříšku 

Žádné komentáře:

Okomentovat