neděle 11. června 2017

Čteme: Velká knížka PRAHA pro malé vypravěče


V srpnu to bude 7 let, co mě učarovala Praha natolik, že jsem se do ní přistěhovala z malé vesnice na Moravě. Vdala jsem se tu a založila tu rodinu. Praha je nádherná, a tak jsem ráda za každou knižní publikaci, která se věnuje Praze a děti se mohou dozvědět víc o tom, kde žijí.

Protože co si budeme povídat, dneska máme možnost procestovat celý svět, ale často vůbec nevidíme, co máme okolo nás. A já se přiznám, že v Praze mám pořád spoustu nenavštívených míst a pořád se tu dobře neorientuju.


Nakladatelství Ella&Max před pár týdny vydalo tuhle nádhernou obrázkovou knihu Velká knížka PRAHA pro malé vypravěče od Libora Drobného. I když tvrdé listy mohou budit dojem, že je "pro mimina", knížka je určená dětem od tří let a s přehledem je zabaví minimálně celý předškolní věk. 


Tento typ knih je výjimečný v tom, že obsahuje minimum textu, ale zato bohatě ilustrací. Zvládají ji tak "číst" i ty nejmenší děti. A díky mnoha situacím, které se na obrázku odehrávají, nikdy nedojdou příběhy, které si děti či rodiče sami  vymýšlí. Není tak divu, že jsou tyto knížky jedny z nejoblíbenějších!Velká knížka Praha pro malé vypravěče  se s radostí stala součástí naší knihovničky. Obsahuje nejzajímavější místa v Praze a nechybí ani tradiční vánoční trhy na Staromáku, orloj, Karlův most či radovánky ve Stromovce. Děti mohou na obrázcích hledat známe postavičky z úvodu knihy, počítat, kolik je v knize psů. Přemýšlet, co se na obrázcích odehrává a vymýšlet si nekonečně mnoho příběhů. A že spousta z nich je legračních! Není divu, že u našich holek knížka boduje!Rychlý náhled do knížky najdete i na našem instagramu: https://www.instagram.com/p/BURKcFKhn2Z/?taken-by=anez_ka_matkynapalubu

Žádné komentáře:

Okomentovat