pátek 23. června 2017

Čteme: O makovém semínku

Máte doma knížky, které si opečováváte ještě z dob svého dětství, nebo dokonce dětství svých rodičů či prarodičů? Dneska mám pro vás tip na nádherné leporelo, u kterého jsem si jistá, že bude jedno z těch, o které se ještě vnoučata poperou.

Červnovou novinku nakladatelství Albatros, leporelo O makovém semínku,  napsala a ilustrovala Andrea Popprová. Její jméno vám určitě není neznámé, znát můžete např. její knížky Čekání na Vánoce či Domeček pro skřítky.
Leporelo O makovém semínku mě zaujalo hned úvodními ilustracemi, milými obrázky, spoustou detailů a barevností. Viktor, ač je ještě hodně maličký, tak má moc rád, když si čteme a když může pozorovat. Takže je pro něj tento krátký příběh ideální a i  naše velké cácory si přišly poslechnout, jak to s tím makovým semínkem vlastně je.

Příběh, ač krátký, je chytlavý a krásný. Nenásilnou formou se děti seznamují, jakou cestu musí urazit semínko máku, než se dostane na preclík. Nebo do koláčů či buchet. Příběhem je provede zvídavý chlapeček Martínek, který se rozhodne semínko zasadit a pozoruje, jak mák roste.


Líbí se mi ilustrace, které jsou realistické a děti mají možnost nahlédnout i do podzemí. A to nejen na klíčící semínko či kořínky, ale také na zvířátka, která tam žijí.

A ani nemusíte mít rádi v jídle mák, abyste si tuto knížku zamilovali!
2 komentáře: