neděle 4. června 2017

Čteme: Justýnka a asistenční jednorožec

Když jsem začala z obálky vytahovat knížku Justýnka a asistenční jednorožec, kterou mi právě přinesla pošťačka, mé vnitřní dítě radostí zaplesalo. Zlaté písmo, velký formát, snové ilustrace... Přesně taková knížka, o které sní každá holčička! A ta vůně...

Maruška před týdnem oslavila 5. narozeniny, které jsme ladili do motivů jednorožce. Knížka nemohla chybět! A už večer obě holky čekaly zavrtané pod mojí  peřinou a netrpělivě čekaly, kdy jim začnu číst. I já jsem se moc těšila, až se začteme, protože jsem byla zvědavá, jestli knížka nejen dobře vypadá, ale jestli má také poutavý příběh. 

MÁ!Knížka Justýnka a asistenční jednorožec je horkou květnovou novinkou nakladatelství Albatros. Text napsala Kateřina Maďarková, která je mladou maminkou právě dcery Justýnky a syna Eliáše, znát ji můžete ze Zpráviček na Déčku. O nádherné ilustrace se postarala výtvarnice Léna Brauner.

A o čem knížka je? O sedmileté Justýnce, která trpí nedostatkem fantazie, a tak se často nudí. Její maminka proto vyhledá lékaře, pana doktora Dulíka, který Justýnce předepíše něco nevšedního...Maminka se nestačí divit, když si na recept v lékárně vyzvedne jednorožce Huberta! Ten má následujících šest dní pomáhat Justýnce projít světem fantazie. Učí ji rýmovat, malovat... Podívají se spolu do Básničkystánu, oživí její obrázek a nakonec navštíví planetu Fantazii. Když nastane čas se s Hubertem rozloučit, je z toho Justýnka smutná, ale... Přeci neprozradíme vše, že jo? :-)

Knížka tvoří opravdu nádherný celek. Stačí ji prohlížet a už jste ponoření do toho fantastického světa plného duhových barev. Příběh je veselý, nápaditý a čtivý a naše holky jsou do něj vždy "zažrané", jako by ty příběhy samy zrovna prožívaly... I když je knížka doporučená pro čtenáře od 7 let, tak se nebojte pořídit ji i pro menší děti. Příběhy jsou delší, ale Maruška s Darinkou byly příběhem okouzlené natolik, že neměly problém vydržet ani dvě pohádky za sebou. Navíc se dá do nekonečna prohlížet, protože jednorožci nikdy neomrzí.Na knížku jsem se moc těšila, ale můžu říct, že mnohokrát předčila má očekávání. Je úžasná. Originální. A opravdu poutavá. Je vyladěná do detailu. Nádherný obal, úžasné ilustrace i krásný příběh.3 komentáře:

  1. Chjo proč mi to všichni děláte :) S takovou-hle se za chvilku nevlezeme do bytu :D
    Knížka vypadá hezky a už putuje na seznam možných dárků ;)

    OdpovědětVymazat
  2. Asi přestanu otvírat a číst všechny články s knižní tématikou. Já pak chci úplně všechno a můj chlap se děsí, jak to pak bude všechno nosit až se budeme stěhovat :-)

    OdpovědětVymazat