pátek 9. června 2017

Čteme: Dobrodružství v přírodě

Pro děti je přirozené zkoumat a objevovat svět kolem sebe, mají spoustu otázek a chtějí všechno vědět. V Albatrosu vyšla v květnu knížka Dobrodružství v přírodě, která je úžasným průvodcem dětí při objevování přírody. A nejen to.  V knížce najdete spoustu tipů na vyrábění, na hry venku i uvnitř a také se dozvíte veškeré informace, které by měl znát každý správný průzkumník. Knížku přeložila Lucie Hušková.


Chcete zažít dobrodružství a dozvědět se spoustu nových věcí? Nakoukněte do knížky...
V několika kapitolách se seznámíte s živočichy, rostlinami, houbami a vším, co nás obklopuje. Konečně poznáte podle stop v lese, jaké zvířátko šlo po cestě před vámi a jak se jmenuje ten had, který na vás tak nebezpečně syčel.V knížce nalezneme i praktické zálesácké tipy. Jak si šikovně sbalit batoh, aby bylo vše potřebné po ruce a netáhli jsme zbytečnosti. Jak nejlépe rozdělat oheň. A že pobyt v přírodě má svá pravidla, která musíme respektovat.


Dále v knížce najdete pravidla známých her i těch méně známých nebo třeba tipy na různé zajímavosti, které děti nadchnou. Třeba jak se dělají takové ty obrovské bubliny? I na tvoření doma najdete inspiraci. Podle návodu si vyrobíte papírový padák nebo čmeláka z plastového kelímku. 


A co když venku prší? To jsou přesně ty chvíle, kdy je každý dobrý nápad k nezaplacení. I doma může být zábava. S touto knížkou objevíte nové možnosti, co všechno se dá využít. Pojďme si udělat doma třeba piknik. Nebo si raději vyrobíme domeček z kartonu?


Je to opravdu velmi obsáhlá kniha abyste měli větší představu o obsahu, tak stručně zde najdete:

Poznávání přírody (rostliny, zvířata, houby, stopy zvířat, atd). Dobrodružství pod širým nebem (táboření, oheň, počasí, orientace, jízdní kolo). Tajemné abecedy (Morseovka, braill, prstová abeceda, Lormova abeceda, kouřové signály, šifrování, atd) Hry doma - těsta, tvoření, stínové divadlo, hry na terase, hry s vodou, karty. Hry venku (spoustu tipů). Zručnost (sochy z písku, lodičky, košík z proutí, prak, hudební nástroje. Je toho opravdu hodně.

Mě tato knížka nadchla. Mám ráda inspirativní knihy, ráda listuji nápady a tipy. A o tom tato knížka je. Líbí se mi, že děti vede ke zkoumání přírody a k respektu ke všemu živému. Podporuje jejich všímavost a touhu poznat svět kolem sebe. Určitě je vhodná nejen pro děti a rodiče, ale i pro pracovníky s dětmi.


Žádné komentáře:

Okomentovat