sobota 10. června 2017

Co ráda nosím a o nakupování v second handech

Moc ráda nakupuji oblečení. Když jsem ještě studovala, kupovala jsem si pro sebe každou chvíli něco. Ale jakmile jsem se stala matkou, nějak ta schopnost koupit si něco pro sebe úplně vymizela a já vždycky v každém obchodě zamířila hned k dětskému oddělení. I když jsem si šla koupit něco pro sebe, vždycky jsem  odcházela s kupou oblečení pro děti. Pro sebe samozřejmě nic. Maximálně nové tepláky. Teď, co jsou kluci starší, koupím si tu a tam i něco pro sebe. Mám hodně ráda značku Roxy a Vans, protože přesně vystihují můj styl. Pohodlný, sportovní a zároveň ženský. Jinak nakupuji pro děti i pro sebe v H&M, Lindexu a v Marks&Spenceru. A část oblečení nakupuji v Second handech. Vím, že to nezní možná úplně cool a stylově, ale v sekáči se dají najít opravdu skvělé kousky světových značek. Často i nové s visačkou za pár korun. Jsem hrdá na to, když někdo obdivuje nějaký kus oblečení, co mají kluci na sobě a já můžu říct, že to je ze sekáče. Beru to jako potrvzení toho, že jsem dobře nakoupila. :-) Jo, setkala jsem se i s takovým tím: Ty nakupuješ v sekáči? A to ti to nevadí, že to někdo nosil? A že to smrdí "sekáčovinou"? Ne, nevadí. To že nakupuji v sekáčích, neznamená, že kupuju oblečení s milionem žmolků a s přehlídkou nechutných fleků všeho druhu. Oblečení si vybírám buď nové nebo minimálně nošené. To vždycky poznám podle rukávů. Na nich jde totiž vidět už i jedno praní a první známky onošenosti. Třeba tento týden jsem koupila Adámkovi a Robinkovi mikinu. Jednu broučkovou H&M a druhou Next, každou za 50Kč. Obě jsou v perfektním stavu, určitě nenošené. Pro sebe jsem si vybrala pastelově žluté tílko Atmosphere a mikinu s kapucí.A jaké má nakupovní v second handech výhody? Tak hned první výhodou je samozřejmě cena. Obzvlášť při nakupování pro děti, které rychle rostou. Další velkou výhodou je to, že oblečení je často z mnohem kvalitnějších materiálů. Vypozorovala jsem, že třeba zrovna věci H&M ze sekáče jsou z mnohem lepších materiálů a tolik se nepřetáčí švy jako oblečení přímo z H&M u nás. Možná náhoda. Možné ne. 

V sekáči neprodávají jen oblečení, které omrzelo a dávno se už nenosí. Právě naopak. Mé ségře se často stává, že si něco koupí v sekáči a zanedlouho se ten konkrétní kousek objeví v nové kolekci u nás. 


A nějaká nevýhoda? Jasně, těch se také pár najde. Třeba to, že ne každého baví hledat v hromadě oblečení. Většinou při jednom "nákupním tahu" přinesu jednu, dvě věci. Někdy nenajdu nic. Taky mi moc nejde jít si do sekáče koupit nějakou konkrétní věc. Mám to spíš na takové to, "mrknu se a kdyby mě něco zaujalo, tak to vezmu". 

V second handu se dá najít i poklad. Pamatuji si, že můj spolužák ze základky mi vyprávěl, že byl s mamkou kupovat kalhoty v sekáči a doma zjistil, že v zadní kapse nových zelených manšestráků je  v přepočtu na naše 2000Kč.

A jaký největší poklad máme doma ze sekáče? Šaty Herve leger, které stojí desítky tisíc. Takže stačí jen zhubnout asi tak dvacet kg a budu za hvězdu. :)

4 komentáře:

 1. Vždycky obdivuji u kamarádky jaké kousky v sekáči objevila. Sama ale nenakupuji, protože prohrabování půlky obchodu je pro mě noční můra. I v klasickém obchodě spíš jen tak procházím mezi věšáky.

  OdpovědětVymazat
 2. Prosim mate nekdo nejake tipy na Prazske nebo internetove sekace?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Znám jen třinecké a kolínské, takže bohužel neporadím :(

   Vymazat
 3. V sekáči nakupuji ráda, tam člověk aspoň vidí které oblečení je i po nošení stále kvalitní a klidně vydrží i další nošení a taky pak nevidím stejnou věc na dalších 3 dětech ve vesnici :).

  OdpovědětVymazat