pátek 26. května 2017

Svačinka do batůžku

Před námi je období výletů a dovolených a k tomu vždycky patří i pořádná svačina. My už máme letos první větší výlet za sebou. Tento týden jsem se s dětmi vypravila na školkový výlet do olomoucké Zoo. Moc jsme si to spolu užili, Robinek se trochu seznámil s dětmi ze školky, do které bude v září nastupovat a Adámek utužil vztahy. A co jsem klukům nabalila do batůžku na svačinu?


Protože na výlet jsme jeli cca dvě hodinky autobusem, bylo třeba připravit takovou svačinu, která se bude dobře jíst a dítě nezapatlá sebe a okolí...

Jako hlavní jídlo ke svačině jsem připravila obložené pečivo se šunkou, sýrem a zeleninou.Dobré jsou i zapečené tousty, nikde nic nekape, nevypadává a dítě se tak neumaže.


Velmi praktické na cesty jsou ovocné kaspičky. HiPP má zrovna novinku - ovocné kapsičky se zvířátky a nálepkami ke sbírání. Vybrat si můžete ze tří variant. Ovocné kapsičky HiPPisHiPPis Smoothie s bio ovocem ředěným jablečným džusem nebo HiPPis Sport, ve kterém je banánový základ, ovoce a cereálie. U každé kapsičky je pod zadní etiketou ukryto jedno z dvaceti zvířátek. Děti tak mohou zvířátka sbírat a lepit je na plakátek farmy, který dostanete například na Mall.cz při zakoupení šesti kapsiček HiPP.HiPP vyrábí ale i řadu dalších produktů, které jsou dobrou volbou pro naše děti. Třeba Bio ovocné a müsli tyčinky Hipp. Tyčinky mají šťavnatou ovocnou chuť a obsahují vlákninu ze sušeného ovoce a z obilovin. Jsou vhodné pro děti od jednoho roku. 


A i tyto Bio ovocné oplatky můžete již teď zakoupit v novém zvířátkovém obalu. Pokud chcete dítěti zabalit i pár kousků čerstvého ovoce, můžete udělat do krabičky třeba ovocný salát (jen ho ale necukrujte, aby ovoce nepustilo šťávu). Do krabičky přidejte i malé napichovátko.


Také je fajn mít v batůžku něco zajímavého, s čím se dítě může třeba rozdělit. U nás vedou žvýkačky a taky jsem upekla ovesné sušenky s jahodami a kousky čokolády. 


Pak už jen ty dobroty nějak naskládat do krabiček, udělat pití a všechno uložit do batůžku. Tak takhle u nás chystám svačiny já. A jak je to u vás?

Žádné komentáře:

Okomentovat