pondělí 8. května 2017

Recenze: Ten krásný šátek... Lenire!

Byl večer, když jsem si šátek poprvé navázala a jen jsem s ním šla dát holkám pusu na dobrou noc. Byly ospalé a zdálo se, že si nového šátku v šeru ani nevšimly.  Druhý den ráno se mě Darinka ptá: A kde máš ten krásný, to byl jen sen? 

Když jsem poprvé koukala po šátku, říkala jsem si, že sáhnu po nenápadné barvě, která bude neutrální ke všemu oblečení. A když jsem vybírala druhý šátek, tak mě přepadla touha hodit neutrálnost za hlavu... Vybírala jsem mezi červeným a tyrkysovým, který to nakonec vyhrál. A jsem moc ráda. Barva je to nádherná, která budí obdiv na ulici a každou chvíli mě někdo zastavuje :-)


Jak jsem spokojená s šátkem Lenire? 

Lenire je česká značka, čehož si moc cením. V nabídce najdete aktuálně 3 typy šátků dohromady v 7 různých variantách. Všechny šátky jsou 100% bavlněné, mají žakárovou vazbu, gramáž 250g/m2 a šíři 74 cm, přičemž si výrobce zakládá na jejich univerzálnosti. V šátku se dají nosit novorozenci i batolata. Vyrobené jsou v Česku, včetně štítků, návodu i krabice.


Já jsem se zamilovala do šátku Lenire Campanula tyrkys. Protože se v nošení střídáme s mužem a oba nejsme žádní drobečci, zvolila jsem délku 5,2 metrů. Viktorek je v něm testovaný v rozmezí 5 až téměř 7kg. 

Hned když mi přišel balíček se šátkem, tak jsem byla nadšená, jak pečlivě je promyšleno i celé balení a že si dal výrobce záležet na šátku opravdu do poslední nitky. Trochu jsem byla v rozpacích z množství látky, které mě v balení čekalo. Nebude šátek příliš těžký? 

Od začátku je šátek pěkně měkký a od první chvíle se mi dobře vázal a utahoval. Měla jsem obavy z šířky, která je 74cm. A nakonec jsem z této volby šířky nadšená. Šátek dorazil v době, kdy mě Viktorek začal při vázání pěkně zlobit, prohýbat se, propínat, odkopávat... Takže jej dobře navázat a utáhnout je náročné. V tomhle je pro mě široký šátek velmi pohodlný, protože do něj pěkně Viktorka "obalím" a mám rezervu, když si šátek začne svými pohyby shrnovat.

Viktorek zatím není moc těžký, takže nezhodnotím, jak si šátek poradí s batoletem,  ale můžu říct, že i při Viktorkových skoro 7 kilech jej vůbec na sobě necítím.  I přes počáteční "mohutnost" vypadá šátek na těle decentně. Jen jsem zvědavá, jaké bude to množství látky na těle ve vedrech.Výrobce počítá s tím, že se praním šátek může srážet, proto je o něco delší a širší, což jsem ocenila. U prvního šátku jsem totiž byla nemile překvapená po vytažení z pračky, že sotva udělám jeden uzel, natož dva. Co se mi líbí, že se může sušit v sušičce. Dávám šetrný program a šátku to nijak nevadí, samozřejmě je ale nutné sušit s rozumem.  

Můžu říct, že šátek jsem si opravdu zamilovala. Možná bych ocenila jemnější vzor, mnou zvolená varianta se mi hůř ladí k oblečení. Ale na druhou stranu, jak už jsem psala, budí obdiv a já ráda propaguji nošení jako součást života moderních žen. 

Jsem pyšná na český produkt, který je promyšlený od začátku do konce. Žádné komentáře:

Okomentovat