středa 31. května 2017

Elektrokočárek HappyGO - Co a jak?

Naše testování elektrokočárku HappyGO se pomalu blíží ke konci. Než se vrhnu na samotnou recenzi, ráda bych vám celý kočárek podrobně představila.

Nápad elektrokočárku HappyGO je ryze český. Na jeho vývoji se podíleli čeští designéři a konstruktéři a jeho výroba se odehrává v Praze Modřanech.Jak už jeho název napovídá, je unikátní v tom, že má zabudovaný elektrický pohon. Díky tomu vám kočárek pomáhá při jízdě do kopce a dokáže sám houpat. Má zabudovaná přední i zadní LED světla. K baterii můžete připojit USB kabel a lehce tak nabít svůj mobilní telefon, nebo s pomocí termoobalu ohřát jídlo a pití.


Jak kočárek funguje? Po stranách madla jsou tlačítka. Levým zapnete elektroniku kočárku a následně houpání, pravým zapínáte světla a regulujete houpání. Pohon funguje tak, že jsou přímo v madle zabudované senzory, které reagují na váš dotyk a tlačení.


Vyjimatelná baterie umístěná pod sedačkou

 

Kočárek je velmi dobře promyšlený i v běžných paramatrech.

Co se mi líbilo nejvíc, že má odpruženou korbičku. Jízda je tak pro miminko velmi příjemná i přes nerovnosti terénu. Korbička se dá dát úplně do lehu a s pomocí speciálního nánožníku vytvoříte i hluboké ležení pro nejmenší miminka. Korbička je otočná a na adaptéry se dají lehce nacvaknout běžné autosedačky (např.Maxi Cosi či Cybex).Kočárek má snad nejlépe řešenou stříšku, jakou jsem kdy viděla. Díky tomu, že se dá rozepnout a zapnout na několik způsobů, tak dítě výborně chrání před nepřízní počasí i před ostrým sluncem. Je nepropustná, takže se nemusíte bát, když vás na cestě přepadne déšť, ale zároveň je prodyšná. My jsme ji otestovali v pravé poledne, kdy bylo ve stínu 24 stupňů a Vikymu bylo příjemně, vůbec nebyl zpocený.
Za zmínku určitě stojí i podnožník, který je pokrytý omyvatelnou textilií, ale zároveň se dá lehce odepnout a pro větší děti, které už chodí a mají špinavé boty, se dá používat jen samotný plastový podnožník.

Zezadu je na korbičce uchycená praktická kapsička, ve které je ukrytá pláštěnka a vlezou se tam ještě další drobnosti.Košík patří k těm středně velkým. Vleze se tam pohodlně běžný denní nákup nebo věci pro miminko.

Další věc, která se mi velmi zalíbila, je teleskopické madlo, které uspokojí drobného i vysokého rodiče. Na fotkách můžete porovnat s Darinkou, kdy je postavená k madlu na nejnižší úrovni a na nejvyšší.
Kolečka jsou gelová, mají tak vlastnosti nafukovacích, ale nemusí se dofukovat.

Kočárek celkově váží 14 kg a je vhodný pro děti až do 25 kg. Pro představu - Darinka má 104 cm a 16kg.A na závěr vás bude nejspíš zajímat, kolik kočárek stojí. Aktuálně je nastavená zaváděcí cena 29 900 Kč.

Veškeré další informace najdete přímo na stránkách výrobce, včetně mapy prodejců: www.happygo.eu

Brzy se můžete těšit na recenzi, jak se nám s kočárkem jezdilo, co se nám líbilo a co bych vylepšila.

P.S.: Dotazy a připomínky vítány!
1 komentář: