neděle 7. května 2017

4 měsíce: Mami, já ti uteču!

Viktorek, 4 měsíce, milníková deka MMMoje

Další měsíc utekl jako voda... 

Poslední Viktorkův deníček jsem končila jeho utíkáním objektivu, když se kulil na bříško a dělala si legraci, že mi příště odleze... Moc daleko od pravdy jsem nebyla. Viktorek se plazí! Tedy přesněji píďalkuje - ručičky s ním ještě moc "neka", takže přesun je to zatím nedokonalý,  ale už takto umí urazit pěkný kousek, otočit se okolo své osy a dostat se ke vzdálené hračce. A to se počítá. 

Kde je moje miminko? 


Viky je úžasný. Miluje legraci a řehtá se nahlas. Prospí mi až 20 hodin denně! Nechápete? Já taky ne... Ale do třetice jsem za to spící miminko fakt ráda, i když to má svá negativa, že je každou chvíli ospalý a ubručený. Jsem zvědavá, jak dlouho mu to vydrží :-) 

Začíná chytat hračky, natahovat se pro ně a různě si je prohlíží, takže už dlouho vydrží sám hrát si na dece. 


Maru, která se od něj pořád držela dál, se jednoho dne nabídla, že ho nakrmí. Viky se rád směje jejím vtípkům a já jsem ráda, že si k němu Maruška nachází cestu a snaží se o něj pečovat. Avšak máme zase novou vlnu žárlivosti. Bohužel byla píchat ouško a já jsem musela být doma s Vikym, který byl také nemocný. Což se projevilo v závislosti na mé osobě a nemůžu se ani zavřít na záchodě, aniž by nepropukala v pláč. Občas už jsem hodně vyčerpaná a poslední dobou je ze mě uzlíček nervů. Strašně mi chybí chvilka pro sebe 😕

Náš špuliprdka :-) 

Začala jsem pomalu přemýšlet nad příkrmy. Viktorek je kojený, občas dostává umělé mléko v lahvičce, ale jde vidět, že má o jídlo zájem. Líbí se mi blw metoda, kdy se neřeší, po čem první dítě sáhne, jídlo se mu dává do ruky, nemixuje se a začíná se tehdy, kdy dítě o jídlo samo projeví zájem. Nikam se nespěchá. U holek jsem k podobnému přístupu došla taky aniž bych tuto metodu znala. Ráda bych si tak z ní některé věci převzala a zkusila jinou cestu příkrmů než "fuj mrkev". Je super, že Viktor bude s příkrmy začínat v létě, kdy bude sezóna ovoce i zeleniny a díky rodině a přátelům máme k dispozici většinu z domácích zdrojů.

Už se moc těším, až konečně bude sluníčko! Máme v plánu výlety a Marušce se blíží páté narozeniny! Nevím, kam ty děti tak rychle rostou, ale dojímá mě, když si uvědomím, že už bude oficiálně předškolák!


Takový to byl pidi človíček a za měsíc už budu psát deníček Viky 5 měsíců, Maru 5 let 💕

Darinka: Mami, my jsme děti a Viktolek je mimino!
Já: A mimino není dítě? 
Darinka přemýšlí: Noooo, mimino je asi nic... 
Maru: Mimino je přece láska, děti jsou taky láska. Mami, my jsme taky tvoje lásky! ❤

A já doufám, že i když jsem vaše protivná nervní matka, že si to budete vždycky pamatovat. Vy moje lásky 😗


Žádné komentáře:

Okomentovat