pátek 28. dubna 2017

Recenze: Kreativní sady Re-cycle-me

Když jsme před dvěma týdny v deštivém dni vyráželi s Maruškou a Viktorkem na schůzku, ani jsme netušili, jak příjemná návštěva to bude. Mířili jsme do hračkářství Kidtown. Znáte? Je to místo, které je dětem přátelské a to nejen výběrem kvalitních her a hraček, ale také dětským koutkem a celkově příjemným prostředím. 

"A co Maruška ráda dělá?"
Hledali jsme pro ni něco přímo na míru.
"Nejraději něco tvoří. Z čehokoli. Tam mi vezme tkaničku, tam čínské hůlky, papír. A s nůžkami a lepidlem si vytvoří cokoli. Třeba masku."
"Tak to se jí určitě zalíbí tahle novinka


Sady, ve kterých najdete potřebnou "směs" věcí ke tvoření, přihodíte pár odpadků, vezmete si lepidlo a nůžky a můžete s dětmi hodiny tvořit a bavit se! 

Jak se našim dětem sady líbily?  Re-Cycle-Me je nápad, který se zrodil v hlavách holandských rodičů. Cílem je vlastní výroba udržitelných hraček, znovuvyužití odpadu a v neposlední řadě rozvoj kreativity u dětí. A pro nás to také byly krásně strávené chvíle s dětmi plné legrace.

Re-Cycle-Me jsou kreativní sady, které se skrývají v krabicích s certifikátem FSC (což znamená, že kupujete výrobek z šetrně obhospodařujících lesů). Uvnitř naleznete návod a poté podlu druhu materiál ke tvoření. Na každé krabici najdete, co vlastního budete k výrobě potřebovat. 

Maruška nám vybrala sadu pro princezny, k jejíž vyrobě jsme potřebovaly lepidlo, nůžky, krabici (můžete použít i přímo tu z Re-Cycle-Me), ruličky od toaletního papíru, pet láhev a staré CD. Vše jsme v naší domácnosti raz dva našly, V originální krabici jsme potom nalezly štětce, tuby s barvami a různé dekorace na ozdobení princeznovských věcí. 

Sady jsou určeny pro věk 4+, některé složitější pro věk 8+. 

Holky čekalo stříhání, lepení, barvení, ale hlavně vymýšlení, jak co nabarvit, co kam nalepit a to je bavilo nejvíc. Mou pomoc potřebovaly jen občas, třeba při nakreslení šablony zrcátka. To mě trochu mrzelo, že šablona již není součástí balení, holky už v pohodě zvládnou věc obkreslit a vystřihnout, takže by při tvoření byly i samostatnější. 
Celý nápad těchto kreativních sad mě velmi nadchnul. Naše holky moc rády tvoří a i když máme doma hodně materiálu, který mohou využít a jsou i samy nápadité ve znovuvyužití odpadu, často mám problém, že nevím, co mám přesně koupit a co přesně vyrobit, aby to bylo zajímavé a účelné.

Líbí se mi tak, že sady jsou "instantní" produkt, který je hned po ruce a připraven k použití a navíc si myslím, že i za pěknou cenu, pohybují se v rozmezí 199-269 Kč. 

Maruška i Darinka byly z tvoření nadšené. Která holčička bych nechtěla být princeznou, zvlášť, když se na té proměně může podílet sama? 

Je fajn mít po ruce takovou krabičku, když vás přepadne špatné počasí, nebo sháníte pěkný narozeninový dárek.  Druhou sadu od Re-Cycle-Me testovali Aniččini kluci, Robinek a Adámek. S touto sadou si můžete vyrobit dva auťáky, loďku, kasičku á la trezor a robota. Potřebovat budete jen krabici od mléka/džusu, nůžky, lepidlo a všechno ostatní najdete v krabici. 


Celou nabídku dostupnou u nás naleznete na stránkách eshopu Kidtown: https://www.kidtown.cz/diy-tvorive-hracky/

Zahraniční stránky výrobce a spoustu inspirativních nápadů můžete omrknout zde: http://re-cycle-me.com/

Jak se vám sady líbí? Tvoříte doma s dětmi? Využili byste je?

2 komentáře:

  1. To vypadá skvěle. Určitě vyzkouším, neboť má 7 letá ráda tvoři a já skladují vše možné, co by se mohlo hodit, ale pak nevím co udělat, nebo nemám čas něco hledat s 2 letou a třetím na cestě.

    OdpovědětVymazat
  2. To jsou opravdu krásné tvořivé hračky ♥ Skvělý nápad!

    OdpovědětVymazat