úterý 21. března 2017

Testujeme: Plenky Muumi baby


Znáte plenky Muumi baby? Mě zaujaly nejen potiskem Muminků, kteří jsou jednou z mých nejoblíbenějších pohádek, ale také ekologickou výrobou a materiálem bez zbytečné chemie. Pleny Muumi baby pochází z Finska, vyrobeny jsou z certifikované celulózy a bělené jsou kyslíkem. Jsou hypoalergenní, šetrné k pokožce miminka a jejich výroba nezatěžuje životní prostředí. Rozložitelné jsou už za 1 rok.

Protože se ke mně dostalo více velikostí, zapojila jsem do testování i 8 měsíční neteřinku Jasmínku a samozřejmě našeho 2 měsíčního Viktorka. Viktorek má od narození citlivou kůži a jen tak nějaké pleny mu nesedí. I když se vyloženě neopruzuje, mívá po noci zarudlou kůži přesně tam, kde plena naléhala. Takže jsem byla nejvíc po této stránce zvědavá, jak plenky Muumi uspějí.

Hned po vybalení bylo zjevné, že plenky jsou menší. Pro Vikyho jsem zvolila velikost 2, pro 3-6kg, Jasmínka testovala velikost 3 pro 5-8kg. Viky měl v době testování 4,5 kg a plenka mu padla akorát, čím víc se blížil hranici šesti kil, tím víc už jsem pociťovala potřebu větší velikosti. Jasmínka byla už na horní hranici se svými 8kg a to už měla plenu opravdu tip ťop. Na čem jsme se se sestrou shodly, že by plenky mohly být nad zadečkem vyšší.


Plenky jsou tedy trochu nižší, ale jinak sedí pěkně. V zadní části jsou pružné, lepítka drží dobře, okolo nožek jsou gumičky, které se nezařezávají. Plenky jsou opravdu jemné a prodyšné, líbí se mi, že uvnitř necuckovatí. Jsou měkké a tenké. 
Plenky jsem začala testovat rovnou na noc, abych vyzkoušela největší nálož 😃  Plenky se celkem rychle nasají, takže jsem v noci musela přebalovat. Na druhou stranu mě ale překvapily, že i bez nějakých "super technologií" měl Viktorek zadeček v suchu. A co víc, nekonalo se jeho běžné zarudnutí. Takže za mě v tomhle ohledu velká spokojenost.


Při denním testování obstály skvěle, jen ta krátká zadní část někdy dělá neplechu, když do ní miminko hodí větší nálož. 

A jak bych plenky celkově hodnotila?

Před narozením Viktorka jsem nějakou dobu koketovala s tím, že bych zkusila látkování, ale nenašla jsem odvahu. Muumi plínky mi po ekologické stránce přijdou fajn kompromis. Bohužel se to ale promítá na ceně, která je o něco vyšší než běžně dostupné pleny na trhu. Velké plus je pro mě opravdu kvalitní materiál, který nedráždí kůži malého miminka. Dobře v sobě uzavírají vlhkost, ale musí se o něco častěji měnit. Jednorázové pleny jsou všeobecně vnímány jako velká ekologická zátěž při množství, jaké dítě za svůj život spotřebuje. Tyto plenky jsou však důkazem, že lze vyrobit kvalitní výrobek s minimální zátěží pro přírodu a to na nich oceňuji nejvíc. 

4 komentáře:

 1. Také patřím mezi maminky, co chtějí pro své děti to nejlepší, takže jsem se rozhodla pro jednorázové plenky Muumi baby. Jsem s nimi opravdu moc spokojená, narozdíl od takových pampersek nejsou vůbec cítit když se pročůrají a už na omak jsou hrozně příjemné :)

  OdpovědětVymazat
 2. I přes vyšší cenu jsem se rozhodla je koupit a vyzkoušet je. Jsem ráda, že jsem se mohla přesvědčit o tom, že jde o snad nejkvalitnější plenky, které jsem kdy na dcerce vyzkoušela. Jak píše Kristýna hodně sají, takže není potřeba tak často měnit, jako je tomu u jiných plen.

  OdpovědětVymazat
 3. Cenu v tomto případě absolutně neřeším. Malá se mi po nich nečervená ani nemá opruzeniny. Krásně sedí, jsou savé a nejsou cítit. To jsou pro mě hodnoty důležitější, než finanční stránka věci...

  OdpovědětVymazat
 4. Muumi pouzivame a velka spokojenost! Kvuli cene je davam hlavne na noc, protoze mi prijde, ze prave naopak hodne vydrzi a nemusi se menit tak casto. Zadecek zustava v suchu.

  OdpovědětVymazat