čtvrtek 16. března 2017

Naladěny na jaro


Zima byla fajn, i když si mnozí stěžovali, že je moc studená a moc dlouhá. V Praze se sníh po mnoha letech držel déle než pár dní a myslím, že nejen děti z něj byly nadšené. Nicméně když se už v únoru ukázalo sluníčko a ve vzduchu začalo být cítit jaro, naplnil mě pocit euforie a dobré nálady. I těch pár paprsků neskutečně nabíjí a jaro je mé nejoblíbenější období. Všechno je najednou pozitivní a veselé 💜

Na co se vždycky těším nejvíc, až zase vytáhneme židle a stůl na terasu, až si sednu s prvním kafem a příjemným čtením ven a až holky začnou trávit celé dny na zahradě, veselé a spokojené, s lopatičkami zabořenými do písku.

Tohle proměnlivé počasí mě ale každoročně potrápí při výběru oblečení. Jak se říká, není špatné počasí, ale špatné oblečení...

Co se týká oblékání dětí, dbám hlavně na praktičnost. Takové to: "Pozor, kaluž, neumaž si kalhoty..." není nic pro mě. Hodně věcí lovím v bazárcích, protože si myslím, že je to forma recyklace, která má smysl. My dál nositelné oblečení dáváme těm, kteří to potřebují, případně využíváme textilních kontejnerů. Kromě úspory peněz a materiálu mají bazárky další kouzlo, a to, že když vidíte stejnou závadu u x-tého inzerátu určité věci či značky - poruchový zip, žmolky apod., uděláte si názor na to, čemu se vyhnout a co vydrží.

Ale lhala bych, kdybych tvrdila, že si neužívám nákup nových věcí. Před Vánoci jsem se seznámila se Zdeňkou, která založila eshop Obleczech, ve kterém, jak už název napovídá, se zaměřuje na oblečení pro děti od českých výrobců. A co víc, pod stejným názvem rozjíždí vlastní značku oblečení. České výrobce vždycky ráda podpořím a ráda u nich nakoupím, navíc Zdeňka dbá ve svém eshopu na to, aby věděla přesně, co prodává. Takže jsem se přesvědčila, že si zakládá na kvalitním materiálu a co je pro mě důležité, ví, jak které oblečení velikostně sedí a poradí, jak správně dítě změřit.

Nás zaujaly hvězdičkové čepice Obleczech. Mám moc ráda střih "beanie", který je slušivý, přizpůsobí se každé hlavě a déle vydrží - nemusím řešit problém lezoucích uší, když je čepička krátká. A třpytivé hvězdy zase okouzlily naše holčičky.


(Návod, jak vybrat správnou velikost čepice naleznete ZDE)


K čepičkám se dá přikoupit i nákrčník. My jsme si nákrčníky hodně oblíbily, jsou skvělé do školky, že si je dítě oproti šále zvládne samo obléct a nemusím mít strach, že bude běhat venku s holým krkem. Navíc netlačí, neškrtí a dobře se schovají pod bundu, nebo dají přes. Bundičky máme z bazárků, ale aktuálně se porozhlížím po nějakých sportovnějších do školky, protože z loňských už holky vyrostly. V  tomhle období mám ráda přechodové bundy, které jsou lehce zateplené. Oceňuji náplety na rukávech, díky kterým bundy vydrží déle než jednu sezónu. Ale přeci jen "do terénu" volím raději softshell, který je nepromokavý, lépe se udržuje a neprofoukne.


Softshell mi přijde ideální hlavně na kalhoty, ať už zimní nebo jarní. Co si budeme povídat, spodní část oděvu dostává zabrat nejvíc. Darinka s Maruškou už se nemohly dočkat do písku a "softšelky" jsou na teď ideální, nenavlhnou, dají se otřít vlhkým hadříkem, takže není nutné po každém "venčení" prát a jsou odolné, jen tak se neprošoupou.

Mně se navíc na těchto líbí, že mají nenápadný vzhled a elegantní střih, takže na první pohled nebudí dojem sportovních venkovních kalhot. Nohavice jsou volnější, díky čemuž si dítě bez problémů sedne, aniž by mu kalhoty sjely v pase (věčný problém naší Darinky, která je buclatější a z většiny kalhot ji při dřepnutí vyleze zadek). Podle popisku na webu jsem zvolila velikost přesně takovou, jako holky nosí a musím říct, že jsem nadšená, jak dobře kalhoty sedí v pase. Na délku jsou lehce delší, což je záměr, aby se dítku neodhalila noha, když si dřepne.
Poslední věc, kterou ještě budu řešit, jsou boty. U Darinky to bude letos komplikovanější, protože dostala ortopedické vložky. Dávám přednost botám s membránou, zatím střídáme ještě zimní boty s teniskami, však od země je ještě pořád dost chladno. Ale o botičkách a o tom, jaké nakupujeme, zase někdy příště...

2 komentáře:

  1. Odpovědi
    1. Děkuji, koukala jsem, že mají i velký rozměr, který bych na hlavu nacpala, asi se vyladím s holkama, až seženu jarní bundu :D

      Vymazat