pátek 31. března 2017

DIY - malujeme na kameny

Na blogu už dlouho nebyl tvořící článek. Adámek byl totiž výtvarně zaneprázdněn, zamiloval si omalovánky a vybarvoval a vybarvoval. Ale s prvním jarním sluníčkem jsme se opět pustili do tvoření. Vyrazili jsme ven s jasnou vizí. Budeme malovat na kameny! Nic složitého. Nepotřebujete žádné speciální pomůcky, stačí jen pár kamínků, tempery (pokud chcete, aby malůvky na kamenech něco vydržely, sáhněte po akrylovkách), štětce, trocha vody a o zábavu je postaráno.

Kamínky jsou nejlepší placaté a hladké, dobře se na ně maluje. A co všechno jsme vytvořili?Postavy a obličeje. 
Můžete na jeden kámen namalovat celou postavu. Nebo na kulaté kamínky namalujte hlavu a na oválné tělo. Děti si pak můžou libovolně přiřazovat k hlavám těla.
ZvířátkaHry

Co třeba staré dobré domino? Stačí tak málo a hrací destičky jsou na světě. Kamínky jen vybarvíme černě a namalujeme bílé tečky.


Popisky rostlinek
O tom jsem vám psala minulý rok, potřebovala jsem popisky do bylinek a do skleníku, aby se děti lépe orientovaly, co kde roste. Na kámen jsem proto namalovala plodinu a položila ji k sazeničce.
Internet je plný skvělých nápadů, ještě mě zaujal jeden, který jsme zatím nezrealizovali. Na kameny se namalují auta, domečky, autobusy, lidi a dítě si pak v písku může skládat město, vytvářet silnice a své příběhy. Odkaz: http://www.kokokokids.ru/2011/06/painted-rocks.html

S dětmi jsme si malování užili, Robinek (2) kameny jen vybarvoval, vyráběl vzácné diamanty:) A Adámek (4) se už snažil o obličej nebo zvířátko. Oba to moc bavilo a vydrželi u toho dlouho. Také se jim líbilo míchat barvy. Mohla jsem na chvíli být maminkou-kouzelnicí, která umí vykouzlit z modré a žluté zelenou nebo z červené a bílé růžovou. Ty jiskřičky v jejich očičkách! :-)


Ještě jeden tip
Popravdě řečeno, byla jsem vděčná, že tvoříme venku. Protože tam se nemusím bát, že umatlají nábytek, pocákají barvami podlahu, otlapkají stěny nebo cokoli jiného, co dokáže tvoření s dětmi pěkně pokazit :-) 

2 komentáře: