čtvrtek 2. března 2017

Čteme: Atlas prehistorie pro děti

Pokud mají vaše děti rády encyklopedie s okénky a rozkládacími mapami, tak zbystřete! Mezi únorovými novinkami v Albatrosu se totiž objevila jedna opravdu povedená knížka od Tomáše Tůmy a Oldřicha Růžičky. Možná jste si všimli, že v naší blogové knihovničce se od Tomáše Tůmy objevilo už více knížek. Anežka Vám psala o Včelím úlu, ze kterého byly její holky nadšené a nám se zase líbil Atlas zvířat pro děti, Jak funguje svět, Mraveniště a teď nově i Atlas Prehistorie pro děti.Atlas je vytvořen tak, aby děti bavil. Mohou cestovat časem a dozvídat se, jaká zvířata žila kdysi dávno a jak to na naší planetě vypadalo. Dětem je srozumitelně nastíněna jedna z teorií o vzniku Země a jak se posupně vše vyvíjelo. Autoři vybrali zajímavosti, které děti zaujmou a zbytečně je tak nezatěžují složitými informacemi, na které mají přeci jen ještě dost času. Ilustrace jsou přehledné a veselé a zároveň neubírají na reálnosti.Nejdříve je na každé dvoustraně popsáno dané období se svými specifickými rysy.A po rozložení dvoustrany se před vámi objeví velká rozkládací mapa, ve které je více rozepsáno, jací živočichové jsou pravě pro to konkrétní období charakterističtí a jak to na naší planetě vypadalo.


Knížka je doporučena dětem od 6 let. Ale je to opravdu pouze orientační údaj, záleží na dítěti, co ho zajímá a baví. A navíc knížka je plná veselých ilustrací,takže zaujme i mnohem mladší děti. Líbí se mi, že díky obrázkům si (nejen) děti mohou lépe představit, jak obrovští dinosauři byli a jak by to asi vypadalo dnes, kdyby nevymřeli.Oba kluci, zejména Adámek, byli z knížky unešení, protože v knížce převládají dinosauři a ti u nás vedou na plné čáře. V mém okolí snad všechny maminky znají jména i těch nejroztodivnějších dinosaurů. U nás to teď vypadá asi takto:

"Ne, zlatíčko, to není pachycephalosaurus, ten má obrněnou lebku, tohle je přeci parasaurolophus s dutým výrůstkem na hlavě."

Co se my maminky kvůli těm našim broučkům nenaučíme... :-)
Žádné komentáře:

Okomentovat