pondělí 30. ledna 2017

Recenze: Koupací kytička Blooming bath


Dnes mám pro vás recenzi o koupací kytičce, od které jsem vůbec netušila, co od ní čekat. Když dostáváme nabídky spolupráce, vybíráme si produkty, které většinou známe, které nám jsou blízké. O tzv.blooming bath jsem slyšela, ale nikdy to nebyla věc, kterou bych si záměrně do výbavičky pořídila a nějak víc se o ni zajímala, takže jsem na samotné testování byla zvědavá.


Blooming bath se vyrábí v mnoha barvách, ale protože máme koupelnu v barvě černé a krémové, zvolila jsem si krémovou. Kytička slibuje snadnější a komfortnější koupání, v zahraničí je hlavně využívaná do hlubokých umyvadel, díky čemuž nemusí rodiče pořizovat vaničku. Ale dá se bez problémů použít i v dětské vaničce a později v normální vaně. A když doslouží ve vodě, lze ji použít i na "souši" jako hrací podložku.Kytička je vyrobená z polyuretanové pěny (uvnitř) a povrch je nahoře příjemně plyšový, ze spodní strany je síťovina. Díky tomu je kytička měkká, lehká, prodyšná a na dotek miminku příjemná.

A konečně k samotnému testování. Přiznám se, že naše první "setkání" nebylo úplně úspěšné. Viktorka jsem koupala ve shonu, tak jsem se rozhodla napustit mu jen vodu do umyvadla. Ponořila jsem do něj kytičku a šla Viktorka vysléct. A když jsem ho nahatého donesla do koupelny, tak jsem objevila prázdné umyvadlo - kytička je velmi savá a  my máme malá designová umyvadla, takže v nich se mi zrovna Blooming bath neosvědčila.

Druhý pokus už jsem teda poučená mířila do vaničky a napustila více vody než jsem zvyklá. A konečně jsme uspěli :-) Viky je ještě křečovitý a hodně rozhazuje ručičky. Koupání má rád, ale často se nožkou dotkne vaničky a okamžitě se strašně lekne a křičí. V kytičce byl moc spokojený. Dětem dělá dobře, když jsou něčím obklopené, což kytka prostor vaničky zmenší. Pro mě je manipulace s Viktorkem také příjemnější, když si ho můžu do kytičky bezpečně zabořit a neklouže mi. Osobně je to pro mě asi nejkladnější věc, díky které bych kytičku doporučila. Při třetím dítěti už z koupání nejsem nijak vystresovaná, ale jako prvorodička jsem se manipulace s miminkem ve vaničce bála a kytička v tomhle značně rodičům uleví.Zatím je to pro nás v nedohlednu, ale nejvíc si myslím, že ji využijeme ve velké vaně, v období, kdy už je miminko velké na lehátko do vany, ale zároveň ještě neumí sedět.

A taky se chystám kytičku vzít někdy na cestování do hotelu, občas je koupání dětí krkolomné, když člověk neví, co přesně očekávat od koupelny.

Co však pro mě není úplně praktické, je právě zmiňované nasakování vody. Kytka pojme opravdu obrovské množství vody a ruční ždímání není zase tolik rychlé a efektivní. Já kytičku dávám ždímat na nejmenší odstřeďování do pračky a potom ji dám na 20 minut do sušičky. Bez techniky si ale popravdě neumím představit, jestli se dá kytka hygienicky udržet. Má tedy poutko na zavěšení, za které se může sušit, ale ve vlhkém prostředí si myslím, že bude údržba náročná.

Jak bych tedy Blooming bath hodnotila celkově? Za mě je opravdu velké plus, že hodně zpohodlní a zpříjemní koupel miminka. Jako mínus vidím vyšší pořizovací cenu a údržbu. Zase se mi ale líbí, že má kytička široké využití a až z ní Viktorek vyroste, umím si ji představit i jako příjemný podsedák pro větší děti na zahradu do trávy či při hraní na podlaze.

Více informací a možnost koupě kytičky ZDE :-)


Žádné komentáře:

Okomentovat