pátek 6. ledna 2017

Hurá do práce!

Tento rok bude pro naší rodinu přelomový. Čeká nás pár změn, z nichž asi největší je to, že v září nastoupí Robinek do školky a já do práce. Čím více se blíží konec mateřské, tím tíživější pocity na mě doléhají. O Robinka strach nemám, bude chodit do malé vesnické školky, kde je jen jedno oddělení, hodné učitelky a bude tam dohromady s Adámkem a s pár dětmi, které už zná. Spíš přemýšlím nad tím, jak to všechno zvládnu skloubit. Práci, rodinu, domácnost a co vlastně budu dělat? Vzhledem k tomu, že jsem otěhotněla rok před státnicemi a jedinou mou praxí jsou občasné brigády a odborné praxe na škole, není moje pozice příliš ideální a když k tomu všemu ještě přičtu dvě malé děti, tuším, že se o mě firmy rvát zrovna nebudou. Jsem ale vděčná za to, že jsem mohla být s dětmi doma a věnovat se jim, jen taková ta druhá strana toho všeho je, že jsem trochu zakrněla, spoustu věcí ze školy zapomněla a nevím, jestli se ze mě nestal asociál :-)


Ale chtěla bych vám napsat o jednom projektu, do kterého jsem se zapojila. Třeba vás, kteří řešíte nebo v brzké době budete řešit něco podobného, tato moje zkušenost někam nasměruje. Víceméně náhodou jsem se dozvěděla o jednom projektu, který pomáhá uplatnit se dlouhodobě nezaměstnaným a pečujícím osobám. Do této kategorie spadám i já, maminka na mateřské. Projekt se jmenuje Flexibilní zaměstnanost a spadá pod Charitu Třinec. Cílem projektu je účastníkům nabídnout odborné kariérové a psychologické poradenství, možnost udělat si rekvalifikaci, navštěvovat kurzy a to vše zdarma, protože je to financováno z evropských peněz. A to je přesně to, co potřebuji, zjistit jaké mám vlastně možnosti, někam se posunout a třeba tím zvýšit své šance na uplatnění. Už mám za sebou dvě schůzky. První byla ryze informativní, dozvěděla jsem se, co mi pracovníci mohou nabídnout a co mě čeká. A na druhé schůzce jsem už měla sezení s psycholožkou, která se mě ptala na mé vzdělání, praxi, brigády, zkušenosti a zájmy a společně jsme dávaly dohromady, co a jak zmínit v životopise. Potom jsem měla vypracovat několik testů, ze kterých mimo jiné vyplynou mé silné a slabé stránky, na kterých pak budeme na dalších sezeních pracovat. A kromě několika setkání s paní psycholožkou mohu absolvovat zdarma kurzy. Každý měsíc jsou vypsány jiné kurzy a je na mě, zda této možnosti využiji. Přihlásila jsem se zatím na kurz finanční gramotnosti, protože to určitě v budoucnu využiji při svém speciálně pedagogicko - sociálním vzděláním. Kromě toho jsou v nabídce kurzy počítačové, právní minimum, rekvalifikace na pracovníka v sociálních službách a nebo je jedna možnost, která mě zaujala asi nejvíce, že vám ušijí rekvalifikaci přímo na míru. Kurz přesně takový, který využijete ve svém zaměstnání.

Určitě vám mohu tento projekt doporučit, nevím, jaké máte možnosti ve vašem okolí, ale stojí za to se informovat.

Těším se, co mě čeká a co nového se naučím, určitě vás budu ještě informovat o tom, jak to vše bude probíhat a kde nakonec v září skončím...nebo spíše začnu :-) Tak mi držte palce a třeba mi napište, jak probíhalo hledání práce u vás a jaké byly vaše začátky v práci.


Anička


Žádné komentáře:

Okomentovat