středa 11. ledna 2017

Čteme: Odkud přichází déšť?

O Vánocích našli kluci pod stromečkem mimo jiné i pár knížek. První, kterou vám chci představit je z nakladatelství Svojtka a jmenuje se Odkud přichází déšť. Já osobně mám pro knížky od Svojtky slabost, moc se mi líbí zpracování a navíc vidím u svých dětí, jak je opravdu baví otáčet okénka a objevovat a poznávat nové věci. Také se vaše děti na něco neustále ptají a chtějí vědět všechno? Třeba o počasí? Tak v této knížce se dozví spoustu informací o dešti, větru, sněhu a dalších jevech.


Na každé stránce je několik okének, která skrývají odpovědi na zajímavé otázky týkajících se počasí. Každá dvoustrana je věnovaná nějakému jevu. Knížka je přizpůsobena dětem, stránky jsou z tvrdého papíru, takže něco vydrží a okénka se tak nepokrčí při prvním otočení. Děti se dozví, kde se bere déšť, jak vzniká duha, co dokáže bouřka nebo jak nebezpečný může být vítr. A vzdělávají se nejen děti, ale i rodiče :-)
Textu je v knížce minimum, je to spíše o obrázcích a zodpovězení nejzajímavějších otázek, které mohou děti v souvislosti s počasím napadnout. Obrázky jsou veselé a hlavně srozumitelné.

Pokud máte také rádi okénkové knížky pro děti, určitě se podívejte na stránky nakladatelství Svojtka, kde je široký výběr takových knížek. Určitě tam najdete pro své dítě přesně to, co ho bude zajímat, ať je to vesmír, lidské tělo, příroda, svět nebo dopravní prostředky.


Žádné komentáře:

Okomentovat