čtvrtek 15. prosince 2016

Tip pro holčičky: Oblékací panenky


Jak zjišťuji, pořád je okolo mě spousta lidiček, co ještě na poslední chvíli shání dárky. A i když jsem se vám chtěla těmito knížkami pochlubit až po Vánocích, až se na ně holky vrhnou, tak vám je nakonec představím teď, třeba ještě někoho inspiruji, do Ježíška by měly dorazit!

Pamatujete si na dobu našeho dětství, kdy jsme měli papírové oblékací panenky? Knihy se samolepkami Šaty pro...  jsou milou alternativou, jak našim holčičkám dopřát kousek z našeho dětství. Já jsem z nich unešená a doufám, že holky budou u stromečku stejně. Pojďte do nich se mnou nakouknout!


Samolepkové knihy nejsou na trhu žádnou novinkou, ale u našich holek je to vždycky TOP dárek, když jim chci udělat radost. Když jsem objednávala tyhle knihy Šaty pro Anouk a Šaty pro Aponi, tak jsem ani nečekala, jak moc se mi zalíbí. Jednak za těch pár korun mají opravdu hodně stránek i samolepek, ale jsou také naučné, a tak bezpochyby doplní naši knihovničku.

U Presca můžete najít celkem 4 druhy této knížky Šaty pro... , které jsou zaměřené na různé kultury - eskymačku Anouk, indiánku Aponi, tahiťanku Moheu a španělku Ines.

Na každé stránce najdou děti postavičky v různých prostředích a situacích, kde žijí a mohou si je podle libosti ozdobit. Samolepek je v knížce 300, od oblečení, přes doplňky až po zvířátka.

Na začátku každé knihy jsou vypsány základní informace o dané kultuře, které je knížka věnovaná a dále se pomocí krátkých textů děti seznamují s různými zajímavosti a také s jazykem - každý text má překlad v rodném jazyce dané postavičky.
 


K těmto knížkám (nebo samozřejmě i samostatně) lze přikoupit také tyhle malé tvořivé knížky Oblékáme ... panenky, ve kterých najdete také samolepky, ale i omalovánky a další nápady ke tvoření.

Tak nevím, co myslíte, komu budou zářit oči u stromečku víc, mně nebo holkám? :-)

Žádné komentáře:

Okomentovat