středa 7. prosince 2016

11. adventní okénko


Další nádherná knížka Pohádka o Ipsíkovi v naší soutěži v hodnotě 250 Kč, kterou nám věnovalo mladé, ale o to zajímavější nakladatelství Běžíliška!



Byli byste taky někdy radši, kdyby vaše děti neuměly číst? Třeba v hospodě, kde si, Matýsku, nemůžeš dát smažený sýr, protože ho nemají? (“Ale mami, tady přece píšou, že ho mají!”) I když se to někdy nezdá, být jediný, kdo umí číst a psát, by ale vlastně nebyla žádná zábava. 

To zjistil i učený lýkožrout Ipsík, který proto písmena naučil larvičky v celé kolonii. Když pak přiletěl strakapoud a Ipsíka sezobnul, věrní žáčkové na jeho počest začali pod kůru vykousávat kroniku lýkožroutího rodu, který dodnes nese latinské jméno Ips typographus, tedy lýkožrout psavec.
Střídavě realistické a stylizované ilustrace Anety Františky Holasové, které si vystačí s odstíny hnědi a příležitostnými červenými detaily (protože není ohně bez červené jiskry a strakapouda bez červených pírek), doplňuje svižný text, který by se jistě krásně vyjímal i krasopisně vyhlodaný do lýka.


Nakladatelství Běžíliška jsem poprvé objevila v dubnu na Festivalu "mini" a jejich knížky mě hned zaujaly. V nakladatelství Běžíliška si pečlivě vybírají tituly tak, aby čtenářům nabídli originální zážitek (nebo spíš požitek?) z knihy po všech směrech, ale zároveň, aby přilákali co nejširší spektrum čtenářů. V jejich knihách tak najdete nejen krásné texty, ale i ilustrace a celkové doladění výtisku do detailu.

Aktuálním hitem je u nich bezesporu kniha Hravouka, která je skvělým dárkem nejen pod stromeček pro zvídavé děti. Moc pěknou recenzi  s detailními fotkami na ni najdete zde a po Vánocích se určitě můžete těšit i na recenzi od našich holek, ale pst!

Veškeré podrobnosti o naší adventní soutěži najdete ZDE.

Žádné komentáře:

Okomentovat