středa 16. listopadu 2016

Pro silnou imunitu


Jakmile venku začalo být chladněji, dolehl na mě takový tísnivý pocit, že už je to zase tady...Nudle u nosu, teploty, prokašlané noci. Loni to tak bylo, přes léto byl jakž takž klid a v září to začalo. Laryngitida, chřipka a jedno nachlazení za druhým. Maminky kolem mě uklidňovaly, že je to kvůli tomu, že Adámek nastoupil do školky a v tom kolektivu si musí vybudovat imunitu. Letos je to jiné. Mnohem lepší. Říká se, že první rok ve školce je v tomhle šílený, dítě chytne všechno, co se  kolem naskytne. Ale že to bude až taková změna, to jsem nečekala. Robinek trošku bojuje, hodně trpí na opary a různé afty. Hodně přemýšlím nad tím, jak svým dětem co nejvíce pomoct a imunitu jim posílit. Když jsem byla malá, rodiče se mnou i se sestrou měli stejný problém. Pořád dokola řešily naší imunitu. Byly jsme pořád nemocné, ve školce jsem za celou svou docházku byla dohromady jen pár týdnů. Braly jsme různé vakcíny, vitamíny, všemožné léky a nakonec jsme jely i do lázní. Chodila jsem do druhé třídy, moc si toho nepamatuji, ale utkvělo mi pár zásad, které nám tam vtloukali do hlavy:1. pít dostatek tekutin - každý den jsem musela vypít kolem dvou litrů vody nebo čaje.
2. chodit ven za každého počasí - podle hesla, není špatné počasí, jen jen špatné oblečení
3. hodně větrat, nejlépe spát s otevřeným oknem
4. jíst zdravě a pestře
Do jisté míry se snažím tyto zásady dodržovat i u nás, ale přiznám se, že za každého počasí s dětmi nechodím. Bydlíme kousek od průmyslové oblasti, takže hlavně v zimě je kvůli smogu venku opravdu nedýchatelno. A v dešti nebo při silném větru taky nemám odvahu jít s dětmi ven. Jinak vše asi tak nějak dodržujeme. Plus ještě pravidelně jíme šípkový sirup a rybí olej. O šípkovém sirupu jsem vám psala nedávno, vyrábím si ho sama za studena, aby bylo zachováno co největší množství vitaminu C. A rybí olej máme letos poprvé. Jsem taková stará škola. Dám hodně na prastaré osvědčené rady našich babiček a pokud jsou ještě tyto rady potvrzené vědou, je to ideální. A tak tomu je právě v případě rybího oleje. Jakmile jsem zmínila u rodinného oběda, že naše děti baští rybí olej, babičce a dědovi hned vyvstaly vzpomínky, jak stály jako děti v řadě a jeden po druhém dostaly velkou lžíci nešizeného rybího oleje, každý se ošklíbnul a pak si běžel po svých. 

Doma máme konkrétně rybí olej značky Möller´s, který je získáván z jater čerstvě ulovené tresky z norských vod. Rybí olej je zdrojem Omega-3 mastných kyselin, které jsou pro nás klíčově důležité, ale bohužel si je naše tělo neumí vyrobit samo a musí být proto přijaty stravou. K dostání jsou tři varianty - dva sirupy a kapsle.

                                      MÖLLER´S Omega 3, který je bez příchuti, jedná se o čistý přírodní rybí olej
MÖLLER´S Omega 3 Citron, který je obohacen o příchuť citronu, díky kterému je chuť snesitelnější. Oleje od značky Möller´s mohou jíst děti již od 6 měsíců. Naše děti dostávají právě tento olej s citronem a musím říct, že jej sní celkem bez problému. Robinkovi ho pro jistotu dávám najednou s šípkovým sirupem, protože je trochu citlivější na chutě a nechci zkoušet, jestli mu olej bude chutnat samotný. Nechci aby se naše zdravé chvilky změnily v něco nepříjemného. 

A pokud vám není úplně sympatická podoba tekutého oleje, můžete vyzkoušet kapsle Möller´s. Já je užívám už nějaký ten týden a můžu říci, že se mi hodně zlepšila pleť.

Mně osobně je velmi sympatické posilování imunity pomocí přírodních produktů. A v rybím oleji je spousta cenných látek, které mají blahodárný vliv na správné fungování našeho těla:


DHA přispívá k udržení normální činnosti mozku a normálního stavu zraku.
EPA a DHA přispívají k normální činnosti srdce.
Vitaminy A a D přispívají k normální funkci imunitního systému.
Vitamin A přispívá k udržení normálního stavu zraku.
Vitamin D přispívá k udržení normálního stavu kostí a zubů.
Vitamin E přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem.

Produkty od značky Möhlers můžete zakoupit v eshopu lekarna.cz

Takhle tedy vypadá naše posilování imunity. Jíme rybí olej, šípkový sirup a chodíme s dětmi hodně do hor, je to takový náš společný rodinný koníček. Vylezeme na nějaký vrchol, na horské chatě si dáme horký vývar a hurá domů. A když je nějaké období se zvýšeným výskytem nemocí v našem okolí, mažu děti tymiánovou mastí z Justu a do ložnice jim stříkám Eucasol.

Zajímá mě, co doma používáte nebo jíte vy. Máte nějaký osvědčený tip na posílení imunity?Žádné komentáře:

Okomentovat