úterý 22. listopadu 2016

DIY adventní věnec

Ačkoli to venku tak nevypadá, advent je tu co nevidět. A pro ty z vás, kteří ještě nemáte adventní věnec, mám tip na jeden jednoduchý a hlavně stylový. Odkoukala jsem ho před pár lety od jedné mé kamarádky, která je neskutečně šikovná na všechny ruční práce. Ten můj věnec se zdaleka jejím výtvorům nevyrovná, ale i z tohoto jsem nadšená. Vyráběli jsme ho o víkendu s Adámkem, když Robinek spinkal a k doladění takové té vánoční atmosféry jsme si pustili pohádku Polární expres. 

Co budeme potřebovat?

tavící pistoli + několik náplní
slaměný věnec (koupíte v květinářství nebo ve větších obchodech)
různé přírodniny - šišky - borové, modřínové, bukvice, kaštany, žaludy, lískové ořechy ve skořápce, arašídy ve skořápce, skořápky od vlašských ořechů, skořice (celá), badyán a cokoli dalšího vás napadne
svíčky + zápichy
drobné dekorace - různé perličky, mašličky, dřevěné ozdůbky (hodně koupíte například v Kiku, květinářství nebo třeba v Obi)A jaký je postup?


Nejdříve si seženeme přírodniny. To je úžasný prostor pro děti, vydejte se do parku, do lesa a za chvilku toho budete mít spoustu. Mně se nejlépe pracovalo s borovými a modřínovými šiškami, jsou akorát tak velké. Bukvic je všude spousty a třeba ještě najdete i nějaký ten kaštan. 

Jakmile máme vše potřebné, můžeme začít. Postupně nalepujeme pomocí tavící pistole jednotlivé přírodniny. Začínáme těmi většími a menšími potom vyplňujeme vzniklé mezery.

Jakmile máme všechna místa zaplněná, přidáme drobné dekorace a zápichy se svíčkami. I svíčky můžeme nějak dozdobit, já jsem zvolila mašličku, která jde snadno sundat a nebude tak překážet při hoření svíčky.


Na závěr je ještě potřeba očistit věnec od "vlásků" ztuhlé tavící hmoty a máme hotovo. A teď může přijít advent. A po Vánocích můžete věnec klidně uložit do nějaké krabice a vytáhnout ho zase za rok, protože vydrží opravdu dlouho. 1 komentář:

  1. Teda ten je ale parádní! Já dělala svůj vlastní snad asi jen jednou. Ne že by se mi potom nelíbil nebo y se mi nechtělo. Ale přecejenom nejsem tak šikovná aby výsledek byl tak dokonalý jak bych chtěla. Proto už nějakou dobu si svůj věnec kupuju :/ bohužel :D

    MagicBeautyLife

    OdpovědětVymazat