středa 30. listopadu 2016

Dítě jako hrdina knížky - Originální dárek pod stromeček

Když jsem byla malá, můj dědeček mi daroval knížku. Nebylo to nic zvláštního, vždycky jsme byli rodina knihomolů a žádné Vánoce se neobešly bez pořádného komínku knih pro každého. Tahle knížka však byla na první otevření jiná. Hlavní hrdinkou jsem totiž byla já a moje nejlepší kamarádka z dětství. Přátelství už je v této době pryč, ale knížka má pořád čestné místo v mojí knihovničce a jsem na ni stále nesmírně pyšná. Uchovává totiž spoustu vzpomínek, ať už na ta prožitá nebo i neprožitá - vyfantazírovaná dobrodružství. A taky hřejivou vzpomínku na dědečka.

Teď, když už jsou holky ve věku, kdy je knížky zajímají víc a víc (ano, další linie knihomolů se zrodila :-) ), se Ježíšek rozhodl takovou knížku přinést i našim dětem. A tak není náhodou, že se knížka jmenuje právě po jedné z našich holčiček - Darinka a šťastný pejsek.
A není ani náhodou, že holčičky na obálce mají hnědé vlasy jako ty naše cácory a že na sobě nosí jejich oblíbené barvy oblečení... Knížku si totiž můžete vyrobit na míru. Jak na to?

Naši knížku jsem si nechala vyrobit u firmy Originální knihy. Je to už dlouho, co jsem po osobních knížkách pro holky koukala, ale chtěla jsem, aby vše bylo do detailů vyladěné a to jsem našla teprve zde.

Nejvíc mě zaujal opravdu široký výběr knih, které si můžete zvolit podle pohlaví a věku dítěte a to už od narození - tip na nádherný dárek "do kolébky", pokud si lámete hlavu, co přinést na první návštěvu.

Líbí se mi, že Originální knihy nabízí také knížky v angličtině a co mi přijde jako skvělý nápad, je i doplňkový sortiment v podobě osobních hrníčků, triček a bloků, díky čemuž můžete dárek pro dítě dokonale vyšperkovat.

Jak už jsem o pár řádků výše zmínila, při objednání knihy vyplníte formulář, kde zodpovíte podrobně na několik otázek tak, aby knížka byla opravdu na míru. Aby seděla barva vlasů, pleti, očí i oblečení vašeho dítěte.

Do knížky si můžete zvolit i jméno blízkého kamaráda vašeho dítěte. Já jsem zvolila ségru Marušku, aby si příběh mohly holky užívat naráz. Ne všechny knížky jsou ale vhodné na doplnění sourozence, to se  však včas dozvíte v popisku u každé knížky.

Na začátek knížky můžete dítěti vložit jeho vlastní fotografii a také osobní věnování.


A potom už si jen užívat jejich vlastní příběh, ve kterém jsou těmi nejlepšími hrdiny, přesně tak, jak o tom často sní... Jsem si jistá, že u nás letos Ježíšek opravdu zaválí :-)


Žádné komentáře:

Okomentovat