pondělí 21. listopadu 2016

S batůžkem Affenzahn na cestách

Mezi náš společný rodinný koníček patří turistika. Asi nejčastěji chodíme na jednu beskydskou horu, která se jmenuje Javorový vrch. Je to taková naše srdeční záležitost, máme ji takřka za domem a chodíme tam opravdu hodně často. Někdy každý sám, jindy tam jdeme na rande bez dětí a nebo vyrážíme všichni společně. Ne vždy jsou ale naše výlety s dětmi úplně jednoduché, občas se jim nechce chodit, sem tam zakopnou nebo prostě jen nemají náladu. Na nic. Ale s manželem se utěšujeme, že bude líp a že to všechno má smysl. Do dětí je potřeba zasévat takové to semínko lásky k pohybu už od odmala. A k turistickým výpravám patří i správná výbava. Když byly naše děti maličké, tak jsme to nijak neřešili, akorát jsme je teple oblékli, dali do nosítka a vyrazili jsme. Ale teď už přemýšlíme více nad správným vybavením. Ať už je to dobré oblečení, které vydrží nápor každého počasí, kvalitní obuv nebo třeba pohodlné batůžky na svačinku, náhradní oblečení a na různé poklady, kterých je v lese spousty. Shodou okolností jsme dostali možnost otestovat ergonomické batůžky od německé značky Affenzahn. Sepsala jsem pro vás článek, abych vám co nejvíce přiblížila všechny jejich vychytávky.Značka Affenzahn získala certifikát bluesign, který dokládá, že výroba batohů je šetrná k životnímu prostředí. Při výrobě batohů Affenzahn jsou využívány recyklované PET lahve. 
Batůžky jsme dostali dva, vetší - dráček je pro Adámka a menší - medvídek pro Robinka. Na výběr je několik druhů zvířátek, Robinek má teď malý batůžek, ale tak za dva roky bych mu koupila ten větší, líbí se mi třeba tento. Oba batůžky jsou lehké a dobře sedí na malých dětských zádech. Díky nastavitelným popruhům batůžek nikde neodstává a dětem nepřekáží v pohybu. Batůžky mají vyměkčená záda a polstrované popruhy, děti tak nikde nic neřeže a nosí se jim pohodlně. Hodně oceňuji to, že batůžky mají prsní stahovací pás. Možná to může vypadat jako zbytečný detail navíc, ale právě prsní stahování mi hodně chybělo u předchozího batůžku, který měl Adámek. Batoh mu neustále sjížděl z ramen a špatně se nosil, nakonec vždycky skončil v našem batohu :) 
Batůžky jsou vytvořené tak, aby se dětem opravdu líbily. Dráček má tlapičky na suchý zip, které jdou připnout na několik míst. I taková obyčejná věc jako jmenovka je řešena hravě a nápaditě. Po vytáhnutí jazýčku si můžete přečíst, komu batůžek patří. Samozřejmostí jsou i reflexní prvky, které jsou umístěny na přední straně i na popruzích.


Zip je pevný a hodně odolný, vydrží tak ne vždy šetrné zacházení, ale zároveň se snadno rozepíná a nikde se nezadrhává. I zacvakávací spony jdou lehce odepnout.


Ačkoli je cena batůžků Affezahn vyšší, musím říci, že je úměrná kvalitě materiálu a promyšlenému, do detailu propracovanému designu. Bližší informace a více variant batůžků naleznete na stránkách Skibi.cz, kde kromě toho najdete široký výběr vybavení pro děti do každého počasí.I když je napsáno, že batůžky jsou do školky, my je budeme využívat i na naše výlety. O víkendu jsme je byli otestovat na Javorovém vrchu a batůžky naprosto ve všem uspěly. Z lesa jsme se vraceli s batohy plnými pokladů jako jsou šišky, bukvice, bodláky nebo třeba kousek barevného drátku, i takové věci se u nás dají najít. 

Žádné komentáře:

Okomentovat