pátek 2. září 2016

Soutěž o těhotenské vitamíny Femibion!

Moje kamarádka nedávno napsala: V prvním těhotenství si koupíte nejdražší vitamíny, ve druhém zvolíte střední třídu a ve třetím si dáte k snídani mrkev a k večeři zelí :-) Musím jí dát za pravdu, že čím víc má člověk dětí, tím méně některé věci řeší.

Pro někoho je to jen marketing, pro jiné nezbytná součást těhotenství. Na čem se odborníci většinově shodují je nezbytnost kyseliny listové v prvním trimestru.

A jak to vidím s vitamíny já?Do těla si nevidíme a většinou dokud není něco špatně, tak neřešíme, zda děláme chybu. Člověk jedná na zásadě zkušeností, a tak stojím na straně vitamínů. V prvním těhotenství jsem byla příručková matka a celé těhotenství vitamíny poctivě brala. Půl roku po prvním porodu, když jsem byla těhotná znovu, jsem se už na vše dívala s nadhledem a vlastně tak trochu i s ignorací. Měla jsem doma malé miminko a nebyl čas se pořád prohlížet a řešit. Brala jsem jen první měsíce "listovku" a víc nic. Však jím plnohodnotně, miminko prospívá... Darinka se narodila zdravá s ukázkovými 3,5 kily, ale co se týče mě, já byla po porodu zničená. A nebylo to tím, že by to mateřství bylo až tak vyčerpávající. Holky byly relativně hodné. Sotva jsem vstala, už jsem byla unavená, co čtrnáct dní jsem řešila nějaké nachlazení, kašel... Až jsem si řekla dost a nechala si udělat rozbor krve, kde mi zjistili kritickou hodnotu železa a chybějící vitamíny. Samozřejmě nemůžu říct, že je to tím, že jsem se na vykašlala na těhotenské vitamíny, ono je to souhra více věcí - dva porody po sobě, pestrá supermarketová strava zas tak pestrá není, že, ztráta krve u porodu, kojení, vysoká fyzická i psychická zátěž... Ale v tomhle těhotenství už jsem poučená, že bych pro sebe měla dělat maximum a myslet také na to, že těhotenství a mateřství dá tělu víc než zabrat. Navíc mám s Viktorkem chutě na samé prasárničky a zdravé jídlo do sebe soukám násilím, takže za mě jsou vitamíny jasná volba!


A společně s www.lekarna.cz jsme se rozhodli podpořit i vaše těhotenství a máme tu soutěž hned pro 6 čerstvých těhulek!

Soutěžíme o těhotenské vitamíny Femibion 1 určené pro první trimestr, které obsahují:


 •  Kyselina listová se významně podílí na dělení buněk, krvetvorbě a přispívá k růstu zárodečných tkání včetně placenty. 
 • Vitamin D se též podílí na správném dělení buněk; dále přispívá k normální funkci imunitního systému a udržení stavu kostí a zubů.
 • Vitamin B1 přispívá k udržení normálního stavu energie.
 • Vitamin B2 je též nezbytný pro získávání energie, dále pomáhá udržet přirozenou kůži a sliznice.
 • Vitamin B6 má příznivý vliv na metabolismus bílkovin, podílí se na tvorbě červených krvinek a tím přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání. Je též důležitý pro normální funkci nervového a imunitního systému.
 • Vitamin B12 přispívá k tvorbě červených krvinek a podílí se na dělení buněk.
 • Vitamin C se podílí na výstavbě kolagenu v krevních cévách, kůži, dásních, zubech, chrupavkách, kostech a tím pomáhá jejich normální funkci. Současně zlepšuje vstřebávání železa.
 • Vitamin E napomáhá k ochraně buněk a tkání před tzv. volnými radikály.
 • Biotin přispívá k udržení kvality pokožky a vlasů.
 • Kyselina pantotenová je významná pro tvorbu aktivních látek, např. hormonu, vitaminu D, a má vliv na normální duševní výkon.
 • Niacin společně s dalšími vitaminy skupiny B pomáhá udržet kůži a sliznice v dobré kondici, podílí se na zajištění dostatku energie pro tělo a ke zmírnění únavy a vyčerpání.
 • Jód je nezbytný pro funkci štítné žlázy (plodu a matky), která produkuje důležité hormony. Tyto hormony jsou důležité pro energetický metabolismus, růst a vývoj plodu a přispívají k normální funkci nervového systému.

Soutěžíme ode dneška, 2.9.2016 a soutěžit budeme až do půlnoci 16.9.2016, poté bude vygenerováno 6 vítězů!

Zúčastnit se můžete pod tento příspěvek na blogu (nezapomeňte uvést email), pod označený příspěvek SOUTĚŽ S LÉKÁRNA.CZ na našem Facebooku a protože se přeci jen jedná o první trimestr, který je pro mnohé soukromou a citlivou informací, napsat nám můžete i na náš email matkynapalubu@gmail.com, do předmětu napište: Soutěž s Lékárna.cz . 

Tentokrát nám stačí napsat do komentáře (či emailu) pouze "SOUTĚŽÍM!" :-)

Budeme moc rády za sdílení a šíření soutěže!

Hodně štěstí a krásné chvilky s bříškem, 
vaše Matky na palubu!6 komentářů: