čtvrtek 22. září 2016

Jak vaří šéfkuchaři? Jen s tou nejlepší výbavou!

Je libo písečný dort s na slunci praženými kamínky, travní salát se sedmikráskovým posypem, nebo plastové kuřátko ve woku? A co připravují děti vám? A kde? :-)

Holky mi moc rády pomáhají v kuchyni, krájí, loupají, míchají a koření, dětská kuchyňka u nás dlouho neměla úspěch, ale teď si čím dál víc hrají na reálný život a mezi to patří i vaření. Před rokem touto dobou jsme jim nechávali na zahradě udělat domeček. Jako dítě jsem žila na starém statku a s kamarádkou jsme měly doupě ve staré dřevěné boudě, která dřív sloužila jako včelín. Byla to nejkrásnější léta dětství, měly jsme tam ze starých cihel, matrací a krabic zařízenou takovou malou garsonku a moc ráda na to vzpomínám.  V Praze se nešlo tak rozmáchnout, ale zahradní domeček byl v plánu od začátku. Pomalu se nám v něm rýsuje taky malé doupátko pro holky, určitě až bude hotovo, tak se podělím s fotkami našeho 1+kk s velkou terasou (na kuřích nožkách :D ). Dneska bych vám však ráda představila ten náš "kk".Když jsme předloňské vánoce psali Ježíškovi o kuchyňku, tak usoudil, že je úplně jedno, jaká to má být, hlavně ať nějaká je. Takže nám místo dřevěné nadělil tu nejobyčejnější plastovou, co se dala sehnat. Její výhodou mělo být, že je skládací, což ale znamenalo, že kdykoli na ni holky sáhly, tak se rozložila na několik kusů. I přes mé pokusy ji slepit a udržet pohromadě si s ní prostě nehrály. Proto už vím, že je při výběru určitě důležitá kvalita provedení, ale nezapomeňte taky na funkce, které by kuchyňka měla mít a v neposlední řadě na výšku pracovní plochy, aby se dítě nemuselo při hře ohýbat či klečet.

Do našeho domečku jsme se konečně dočkali i dřevěné kuchyňky zn.Bino a holky z ní jsou nadšené! Hračky ze dřeva mají své kouzlo, ale materiál se často promítne v cenách, což je asi jedna z věcí, která mnoho lidí od koupě odrazuje. Ani naše kuchyňka není z nejlevnějších, ale když srovnám poměr kvality, velikost a využití kuchyňky a nabídku na trhu, tak si myslím, že je cena rozumná a přijatelná. 

Mně jako rodiče se týkala montáž, pár hodin jsem nad kuchyňkou strávila, ale i s minimem zkušeností se podle návodu dala v pohodě složit, vše jasně popsáno, nic nechybělo. A zbytek testování už jsem nechala na dětech :-) 
Kuchyňka má pracovní desku ve výšce 56 cm, což je pro naše holky, které mají na výšku okolo 1m, úplně akorát a určitě ještě dlouho u ní vydrží.

Vybavená je mikrovlnou troubou, dvěma plotýnkami, troubou, dřezem a poličkami na věci. Knoflíky u trouby se dají otáčet a u toho lupou, co holkám chybí, že se otáčet nedá i s kohoutkem u umyvadla, ten je zcela pasivní, což je škoda.

Pokud doma nebojujete s místem, tak je určitě fajn pořídit kuchyňku, která má i prostor (poličky, skříňku) na nádobí, ne jen troubu.

My jsme s naší kuchyňkou moc spokojené. Je znát, jak moc záleží na kvalitě, protože se teď holky ve vaření úplně vyžívají, jsou rády, že vše funguje jak má a mně se líbí, že máme pěknou bytelnou věc, která se nám jen tak nerozbije a děti ji využijí na maximum.

Pokud už přemýšlíte, co pod stromeček, tak můžu hračky od firmy Bino doporučit, máme od nich více kousků a vše je kvalitní.

Naše masteršéfka  Maru :-) 

1 komentář:

  1. Která holčička by netoužila po růžové kuchyňce? :-) Provedení je velmi elegantní. Já se starala o dva kluky, ale zvlášť ten menší si rád hrál s obyč kuchyňkou z IKEY, a že klečel nebo seděl mu nějak nevadilo.
    Jinak my jsme se ségrou vždy vybrakovaly ten kus IKEY, kde mají slevněné věci, pamatuju si, jak jsme jely z Prahy až do Mělníka s obrovskou kuchyňskou deskou z které jsme pomocí základního nářadí a tapety vytvořily luxusní kuchyňku, nechyběly ani opravdové kohoutky, dokonce jsme s pOmocí kamaráda vytvořilY i světýlka u plotny, která tím byla hned interaktivnější a zajímavější. Dřez jsme třeba "udělalY" z nerez misky pro mazlíčky. Byla to vlastně zábava a obrovská radost :-)NC

    OdpovědětVymazat