neděle 11. září 2016

Dory hledá místo v knihovničce!


Když se řekne Disney, tak se snad všem generacím rozzáří oči! Když jsem byla malá, mít knížku od Disneyho bylo něco! Ariel, Lady a Tramp, 101 dalmatinů... Kdo si vzpomíná? :-) 

Dneska už je dostupnost knížek u nás blesková, ale i když mít "tu slavnou knihu" není takový luxus jako za mých mladých let, vidím u našich holek vždycky rozzářené oči a nadšení. Disneovky jsou prostě nesmrtelné a děti je milují! 

V kině už od června můžete vidět film Hledá se Dory a kdo jej ještě neviděl, můžu napovědět, že jde o tu zapomnětlivou rybičku z filmu Hledá se Nemo, která jej pomáhala najít jeho tatínkovi Merlinovi. Příběh má tak pokračování, kdy se i zapomnětlivá Dory na něco rozvzpomene... ... Dory má totiž někde rodinu! Pojďte se se mnou podívat na knížku Hledá se Dory Zlatá kniha a zároveň ji jeden z vás může i vyhrát!

Dory je rybička, konkrétně bodlok pestrý, která trpí krátkodobou ztrátou paměti. A na nějakou dobu úplně zapomněla, kde jsou její kořeny. Jednoho dne si však vzpomene, že i ona má někde rodiče, kterým se před časem ztratila. Vydává se tedy po dobrodružné cestě vzpomínek, které se jí pomalu vynořují a setkává se starými přáteli, na které už dočista zapomněla.


Kromě krásného příběhu, který je místy veselý, místy napínavý a místy i smutný, najdou děti v knížce spoustu pestrých obrázků a seznámí se s velkým množstvím vodních živočichů. Už od filmu Nemo mají naše holky v knihovničce i atlas podmořského světa a poctivě si v něm každého živočicha dohledávají :-)

Tak jdeme soutěžit?Soutěžíme ode dneška 11.9.2016 do neděle 25.9.2016 do půlnoci!

Stačí nám zodpovědět na otázku: Na co běžně zapomínáte nebo co běžně ztrácíte? 

Své příspěvky můžete vkládat klasicky pod tento příspěvek na blogu (nezapomeňte připsat svůj email) a také na facebooku pod označený příspěvek SOUTĚŽ HLEDÁ SE DORY! 

Po skončení soutěže bude vygenerován jeden vítěz, který tuto knihu získá. 

Hodně štěstí!Za knížku do soutěže děkujeme www.knihcentrum.cz!15 komentářů:

 1. Já teda zcela běžně zapomínám na to, co jsem chtěla koupit, a to i přesto, že jsem si to před návštěvou supermarketu napsala na lísteček, který klasicky vždy zůstane buď na stole v jídelně, na lince v kuchyni nebo třeba na pračce vedle záchodu. Naštěstí se mi nikdy nepodařilo doma zapomenout svého malého syna, který se mi pro jistotu připomíná každých 5 sekund jeho sladkým povoláváním "mamiii, mamiii,...", a ten samozřejmě vždy nejlépe ví, co chtěla máma koupit. Tak například čokoládové cereálie, jeden rohlík, na který už stihl sáhnout a který už prostě musím vzít, potom také lízátko nebo třeba sůl do myčky... a vůbec přece nevadí, že myčku nemáme. Každopádně je úspěch, když se mi povede domů donést alespoň jednu věc, která byla na seznamu. Věřím ale tomu, že to časem se synem vypilujeme a já ho "vycvičím" k tomu, aby mi připomínal kromě sebe i to, že si mám vzít ten zatracený lísteček s nákupem :).

  Co se týče knížky, syn miluje veškeré zvířectvo od mravenců, přes tučňáky až po již vymřelé dinosaury. Mimo jiné má velice rád také ryby a tato knížka by se mu určitě moc líbila, tak třeba budeme mít to štěstí :).

  Děkujeme za tuto možnost pokusit se ji získat.
  Tereza Němcová (terez.nemcova@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 2. Zapomínám na sebe a ztrácím trpělivost...:) Mirka
  mirka.cicha@post.cz

  OdpovědětVymazat
 3. zapomínám to, co si nenapíšu... :)
  marketa.botankova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 5. Posledni dobou zapominam terminy objednani k doktorum. Obvykle si vzpomenu tak den po ze to ted nekdy musi byt. A ejhle, ono uz to bylo.
  (Smetanova.lucie@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 6. Posledni dobou zapominam terminy objednani k doktorum. Obvykle si vzpomenu tak den po ze to ted nekdy musi byt. A ejhle, ono uz to bylo.
  (Smetanova.lucie@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 7. nejraděj zapomínám telefon (naštěstí zatím jen doma) a ztrácím nejčastěji nervy :-D
  rennfri@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 8. Běžně zapomenu na cokoliv, co si nenapíšu :)...
  A v poslední době se u nás s 15-ti měsíčním prckem ztratily dvě boty :)
  Maruska22483@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 9. Momentálně nejvíce zapomínám, ze kterého prsa jsem naposled kojila :-D ale naštěstí už v tom začínám mít trénink a pomalu si to můžu přestat psát. Díky facebooku už aspoň nezapomínám kdy má kdo narozeniny. petraonder@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 10. Pred malym synem schovavam predmety, ktere jsou pro nej velice "zajimave". Da mi pak hodne prace je zase najit.barborka.s@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 11. Co si nenapíšu do kalendáře to prostě zapomenu :( Takže čas kosmetiky, výměnu kontaktních čoček či začít brát nové platíčko antikoncepce, to vše najdete u mě v kalendáři :D Věci neztrácím..spíš je někde zapomínám :D Když jdu ven zapomenu si doma mobil a zjistím to až v půli cesty nebo zapomenu u kasy platební kartu. To se mi stalo před týdnem. Ještě navíc to byla přítelovo karta a zjistila jsme to až večer, když ji chtěl přítel zpátky. Jel se zeptat do obchodního domu na informace a karta tam zaplať pán bůh ležela. Svoji kartu jsem takhle zapoměla v krámě se spodním prádlem. Asi před 3 měsíci. To jsem to také zjistila až když mi volali z banky, zda-li jsme neztratila platební kartu, že jim volala prodavačka na infolinku. Ale kartu prý musely zablokovat a já jsem si šla do krámu pro zablokovanou kartu. To už jsem bohužel nějak nevychytila :( Jsem prostě hlava děravá :( Sleduji na facebooku jako libuska.krizova a mailík je marcrazy@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 12. Tak já zapomínám na svátky a narozeniny,tedy myslím na to,tak dlouho předtím,že si nakonec vzpomenu az potom.
  Taky zapomínám co koupit v krámě, a i když si to napíšu,nevezmu si seznam.
  lenkasvoboda@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 13. Nezapominam, pouze zakladam ;-) a pak nemuzu najit a osocuju vsechny kolem, kam to zase dali :-D pavla.valkova@post.cz

  OdpovědětVymazat
 14. Věčně zapomínám něco koupit. A když už si konečně napíšu seznam, tak zapomenu ten. lucily@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 15. Já vždycky, když si jdu dělat bylinkový čaj, tak tam zapomenu pytlík :D Prostě se to má louhovat třeba pět - deset minut a já si řeknu, jo mám chvíli, půjdu na pc. A pak je půl hodina pryč a je to fuj už je to přelouhovaný hořký kalný a už se to nedá pít :D

  OdpovědětVymazat