středa 14. září 2016

Čteme: Velká kniha o mašince Tomášovi

Do naší knihovničky přibyla nová knížka. Tentokrát o známém hrdinovi Mašince Tomášovi, který je mezi dětmi velmi populární. V této knížce se děti mohou seznámit nejen s mašinkou Tomášem z ostrova Sodor, ale poznají i jeho kamarády - Jamese, Gordona, Percyho, Ducka, Tobyho, Harveyho a mnoho dalších. Každá kapitola vypráví příběh jedné mašinky. Každá mašinka je totiž jiná, a to nejen svou barvou, ale i povahou a vlastnostmi, díky kterým zažívají různá dobrodružství. Gordon je velký šprýmař, Duncan si zase pořád na něco stěžuje a Harvey je zase jiný než ostatní mašinky, ale všem dokáže, že být jiný, neznamená být horší a díky své výjimečnosti zachrání kamaráda.Knížka vyšla v nakladatelství Egmont a byla napsána podle Rev. W. Awdryho. Autorem krásných ilustrací je Robin Davies a Jerry Smith. 

Knížka je psána větším písmem, dětem se dobře čte a je tedy vhodná pro malé čtenáře. Je psána srozumitelnou češtinou a zároveň děti uvádí do světa vlaků, získávají příjemnou formou znalosti a tím také obohacují svůj slovník o nová slova. Jen jsem tedy měla trochu problém se slovem kontrolor, nějak jsem si nedokázala vybavit lepší označení pro jeho roli na železnici. Teď už to díky jedné kamarádce vím, je to přednosta stanice :)

Obě naše děti si knížku oblíbily. Robinek si rád prohlíží obrázky a s Adámkem si čteme příběhy. Moc ho baví, pozorně poslouchá a prohlíží si obrázky, které jsou na každé straně a pomáhají dítěti lépe si představit děj.


Knížku hodnotím jako milý titul, který dětem přiblíží zajímavý svět mašinek. Můžete ji zakoupit zde. O mašince Tomášovi bylo napsáno spoustu knížek, na stránkách Knihcentrum je opravdu z čeho vybírat.

Žádné komentáře:

Okomentovat