úterý 27. září 2016

Čteme: Houbové království


"Dívej, mám super úlovek na Vánoce!" posílá mi ségra odkaz na knihu Houbové království. Mně naskočí jen úsměv na rtech, protože tahle knížka má u nás v knihovničce čestné místo už nějaký ten týden. Okamžitě když přišla, tak jsme se do ní s holkama zamilovaly, a aktuálně je u nás TOP!

Jestli jste taky milovníci přírody, chodíte rádi na houby a věříte v lesní skřítky, pojďte s námi nahlédnout do této krásné knížky plné zábavy!Oblíbených knížek máme hodně, ale jen tahle s námi i spí. Zrovna nedávno mi hlavou prolétlo, jestli existuje nějaká pěkně zpracovaná kniha, která by malé děti dokázala provést světem hub. Houbové království je ideální! 

Děti v knížce najdou pohádky o skřítcích, kteří musí přijít na to, proč v Houbovém království začalo ubývat jedlých hub a naopak přibývat těch jedovatých. V každém příběhu se setkávají s nástrahami lesa, zlých skřítků a jedubab. Ale to není vše. Za každou pohádkou se seznámí s houbami z příběhu, jedovatými i jedlými a po přečtení si mohou vytvořit svůj vlastní atlas hub (stránky je možno vystřihnout). Kromě toho je v knížce mnoho zábavných aktivit a úkolů, u kterých si děti mohou ověřit nabyté znalosti.  
Kniha je velice pěkně ilustrovaná (obrázky jsou kombinované s fotkami), i když skřítkové můžou být pro některé bojínky trochu strašidelní. Moc se mi líbí reálné zpracování přírody a také, že se děti v každé pohádce setkají nejen s houbami, ale také s lesními zvířátky a lesní krajinou.Líbí se mi, že příběhům nechybí lehkost a humor, ale zároveň ani dobrodružství a i když jsou pohádky dlouhé, naše holky každou vydržely s napětím poslouchat až do konce a každý večer se dožadovaly další.

Za knížku děkuji www.knihcentrum.cz


1 komentář:

  1. Díky za recenzi, knížka vypadá moc dobře, navíc je teď v Alze jen za 79,- :)

    OdpovědětVymazat