pátek 5. srpna 2016

Malinové cookies s bílou čokoládou

Když jsem byla mladší, měla jsem moc ráda knížku Paní Láryfáry. Líbilo se mi, jaké svačinky tam maminky chystaly pro své děti, které přicházely ze školy. Jednou to byl čokoládový dort, jindy jablkový koláč se zázvorovou limonádou a nebo třeba sušenky s mlékem. Tehdy jsem si říkala, že až jednou budu maminkou, budu pro své děti dělat taky takové svačinky. No, realita je sice trošku jiná, ale čas od času si dopřejeme něco nevšedního. 

A zrovna včera jsem šla kolem stánku s malinami, které byly tak nádherné, že jim nešlo odolat. Hned jsem věděla, na co je využiji, už dlouho jsem totiž chtěla zkusit malinové cookies s bílou čokoládou a teď nastala příležitost. Nakoupila jsem si maliny i do zásoby na zamražení a hned jak jsem přišla domů, pustila jsem se do sušenek. A protože se fakt povedly a měly u nás úspěch, podělím se s vámi o recept.


Ingredience:
250g hladké mouky
1/2 lžičky jedlé sody
1/2 lžičky soli
150g cukru krupice
180g rozpuštěného másla
1 vejce
1 žloutek
200g bílé čokolády
hrst čerstvých malin

Postup: 
Smícháme mouku, sůl a jedlou sodu. V další míse prošleháme cukr s máslem a pak přidáme žloutek a vejce a znovu prošleháme. Přisypeme směs s moukou a promícháme. Poté přidáme bílou čokoládu nasekanou na kousky a maliny. Zlehka promícháme. Těsto nandáme na fólii, vytvarujeme do válečku o průměru 5cm a na půl hodinky hodíme do mrazáku, aby se s těstem dobře pracovalo. Troubu rozehřejeme na 170°C, na plech dáme pečící papír a vyndáme váleček z mrazáku. Sundáme fólii a krájíme na tenká kolečka a ukládáme je na plech. Pozor, sušenky hodně nabudou, tak nechávejte rozestup.  Z tohoto množství jsem měla 28 vláčných, jemných, chuťově skvělých sušenek, po kterých se rychle zaprášilo.
Žádné komentáře:

Okomentovat