pátek 15. července 2016

Recenze: Sedací vak Primabag

Vždycky jsem si přála, aby náš domov byl místem klidu a pohody, kam se budou všichni rádi vracet. Vnímám to jako takovou svou povinnost nebo spíš výsadu vytvořit bezpečné místo, kde se budou všichni členové rodiny cítit dobře. A i když to není úplně tak o vybavení domu, jako spíš o vztazích v rodině, příjemné a vybavené prostředí bychom také neměli podceňovat.

Nedávno se náš domov rozrostl o jedno pohodlné místo k odpočinku z obchodu www.sedaci-pytle.cz. O našem novém sedacím vaku jste se už mohli dočíst v článku Odpočatá máma = spokojená rodina, kde jsem psala o sobě a o tom, jak relaxuji.


Co to sedací vak vlastně je? 
Jedná se o sedací pytel, který je naplněn polystyrenovými kuličkami (EPS granulát), díky kterým je tvarovatelný a pohodlný, protože se člověku maximálně přizpůsobí. Eshop sedaci-pytle.cz má opravdu velmi širokou nabídku všemožných vaků, pokud uvažujete o koupi, určitě si vyberete. Na výběr je spoustu modelů, které se liší jednak materiálem (ekokůže, nylon, polyester, plyš a bavlna), barvou (na výběr je celá škála barev, případně potisků) a různými velikostmi a tvary. Kromě velkého sortimentu jsem ocenila také to, že eshop je přehledný a vše je důkladně popsáno. Tím je výběr ideálního vaku velmi usnadněn, protože jsem si mohla přečíst, jaký vak bude právě pro nás ten nejvhodnější.Vaky jsou naplněny EPS kuličkami, které je potřeba jednou za čas doplnit. Záleží, jak je vak využíván, protože polystyrenové kuličky se časem prosedí. Nejedná se o nic komplikovaného, eshop nabízí náplně a tu jednoduše doplníte po otevření zipu na vaku. 


Pro pečlivém prostudování a vybírání jsem se rozhodla pro sedací vak Island od značky Primabag v béžové barvě z materiálu Ekokůže. Ekokůže mi přišla jako nejlepší kompromis mezi designem, pohodlím, praktičností a cenou. Je příjemná na dotek, dobře vypadá a má snadnou údržbu. Ušpiněné místo stačí jen otřít vlhkým hadříkem. Záměrně jsme chtěli jeden z větších vaků, protože jsme věděli, že málokdy v něm budeme sedět sami. Znáte to. Jakmile si rodič sedne, aby si chvíli odpočinul, do minutky je obložen dětskými knížkami, za chvilku přes něj vede hlavní tah vláčkodráhy a než se naděje, přiskáče všechna drobotina v očekávání nějakého zábavného programu. 


 I když je vak z ekokůže vhodný spíše do interiéru, míváme ho přes teplé dny i venku na terase. Ačkoli se to na první pohled nezdá, vak není vůbec těžký, lze ho tedy jednoduše přemisťovat. A pak není nic lepšího než se do pytle zabořit s hrnkem kávy a natočit se na pískoviště, kde si hrají naše děti a užívat si tu chvilku, kdy nic nemusím.2 komentáře:

  1. Také jsem neodolala a před lety jsem si koupila sedací vak, (nej už nevím kde) :( a naprosto jsme si ho zamilovali a teď se hádáme kdo na něm bude, jestli já, manžel nebo náš pes. :D

    OdpovědětVymazat