pondělí 25. července 2016

Kabelka do nepohody

Nedávno jsem nastupovala do autobusu a už ve frontě u řidiče jsem slyšela pláč nebo spíš řev malého dítěte. Uvnitř bylo narváno a vedro k padnutí. Maminka plačící holčičku držela v náručí ale nic to nepomáhalo. Holčička plakala a plakala. Na mamince, která s sebou měla ještě starší dítko a manžela, který dělal, že je nezná, bylo vidět že je bezradná. Cestující začali být také nesví, z nervózního šumu se začaly ozývat věty jako: Proč ho nedá do kočárku? Určitě má ta malá hlad, chuďátko malé. Proč jí tak navlíkla? Proč nevystoupí? Proč jí nedá dudlík, hračku, křupku, atd.. Děvčátko po nějaké chvíli přestalo plakat a atmosféra v autobuse se uklidnila. I když jsem byla v roli nezaujatého pozorovatele, v duchu jsem za tu maminku trpěla. Pro mě jsou takové bezmocné situace noční můrou a snažím se jim předcházet, ale i tak se mi hodně krát stalo, že jsem někam musela jít s dětmi, které byly unavené, rozdováděné nebo znuděné a ta chvíle, kterou jsme potřebovali přečkat se proměnila v boj o přežití v potu a krvi. A po absolvování jedné takové situace, kdy jsem pro své děti nouzově vymýšlela zábavu pomocí klubových kartiček z peněženky mě napadlo, že není úplně od věci mít v kabelce vždycky nějakou záchranu, která dětem nekonečnou chvíli zpříjemní a mně usnadní. Protože ne vždy mám hlídání, tak jak potřebuji a děti často musím brát s sebou.
Krom stálých věcí, jako jsou ubrousky, kapesníky, pití (jen pro děti, já spoléhám na lesní studánky :-), jídlo, náhradní tepláčky pro Robinka, peněženka, mobil, klíče, atd, nosím i pár drobností na vypjaté okamžiky, které nic moc nezaberou, ale udělají velkou službu.

Blok a mini pastelky
To je pro nás základ, ale než mě to napadlo, dlouho jsme psali propiskou po jízdenkách a účtenkách, ale svůj účel to taky splnilo.

Mini knížečka o dinosaurech
Spíš taková malá brožurka, nic nezabere, ale dítě zabaví. Určitě lepší než horečně hledat mezi klubovými kartičkami nějakou na které je něco zajímavějšího než logo firmy.


Náplast
Náplast s obrázky dokáže zmírnit trápení s odřeným kolínkem.

Sladkost
Vždycky krom svačiny nosím i pár bonbonků nebo křupek, které zaručeně udělají radost, i když naše paní zubařka by asi tolik nejásala, ale jednou za čas..:)

Mini hračka
Nedávno jsem při svých toulkách třineckými obchody našla v jednom svém oblíbeném papírnictví maličkou krabičku s céčky - pamatujete? Ani jsem nevěděla, že se to ještě dá koupit, stálo to pár korun a mám to schované v kabelce na nějakou krizovou chvilku.


Další blbůstky
V papírnictvích, hračkárnách, v obchodě Tiger nebo třeba v Tescu lze najít spoustu mini-vychytávek do kabelky. Líbí se mi maličké prstové loutky, které jsou super, pokud potřebujete upoutat pozornost dítěte, přivést ho na jiné myšlenky, uklidnit, pobavit, rozesmát, prostě cokoli. Já mám z po-velikonočního výprodeje z Tesca asi za 30 Kč.Pokud dopředu vím, že budeme někde déle čekat, beru knížku s otvíracími okénky, máme doma jednu v menším formátu od Svojtky. Už jsme ji využili, když Adámka čekalo vyšetření v nemocnici. A v duchu jsem si pískala, že jsem ji prozíravě přibalila, protože jsme čekali více než půl hodiny a Adámek se u prohlížení uklidnil a přestal přemýšlet o tom, co ho čeká.A krom toho všeho promyšleného mám v kabelce také spoustu papírků, účtenek, sem tam nějaká šiška, kamínek, donedávna jsem nosila i dva kaštany a spoustu dalších zajímavostí.


A co nosíte v kabelce vy? Máte nějaké vychytávky?

Žádné komentáře:

Okomentovat