úterý 26. července 2016

Čteme: Co se zdá medvědům


Dnešní knížka, Co se zdá medvědům, z naší knihovničky je jiná než ostatní, o kterých jsme vám psali. Vlastně v tom, že je úplně obyčejná. Fakt :-) Většinou vám tu představujeme knížky, které jsou něčím netradiční, originální, fascinující. A o téhle knížce vám chci napsat, protože je jednoduše MILÁ! Krásné milé příběhy, které jsou ideální na uklidnění před spinkáním. Je krásně napsaná a jak by ne, když ji napsal (a ilustroval) sám pan Jiří Kahoun. Pokud ještě tápete, odkud je vám jméno povědomé, tak vám napovím, že je také autorem Včelích medvídků :-) 


Stejně jako ty včelí, si i tyhle malé hnědé medvídky zamilujete. Příběh vypráví o dvou medvědích bratrech, Bříškovi a Pupíkovi, kteří neustále vymýšlí různé lumpárny a zažívají spolu se svými rodiči a prarodiči spoustu dobrodružství. Každá kapitola je pojmenovaná podle jedné dobroty, ke které se příběh váže. Knížka je určená pro děti předškolního věku, pro naše holky, 3 a 4 roky staré, byly příběhy naprosto srozumitelné a hltaly každé slovo. Medvídci i jejich lumpárny se jim hned zalíbily. Pokud už máte dost modernizovaných příběhů a rádi byste sáhli po něčem klasickém, mohu knížku jen a jen doporučit, v naší knihovničce má čestné místo a holky se k ní rády vrací. Pan Kahoun  každou další knížkou dokazuje, že psát pro děti umí a já se těším, až se naše poličky budou plnit jeho knihami, zrovna mám na cestě mini pohádky Pro zvědavá ouška.
A na závěr přidávám ještě jeden tip na milé příběhy od pana Kahouna, které zrovna čteme, pohádky O mašinkách: http://www.knihcentrum.cz/Kniha/o-masinkach-1Knížky můžete nakoupit za pěknou cenu u našeho partnera: www.knihcentrum.cz


Žádné komentáře:

Okomentovat