čtvrtek 16. června 2016

Náš květen

Ne, ne, ne nesnídám, nesvačím, nestihnu to, nestačím... Asi tak nějak by se daly popsat moje poslední týdny. Všechny termíny mi hoří nebo už vyhořely, každý týden se na mě hrne záplava akcí a povinností a já už se nemůžu dočkat dovolené, kdy si dám nohy "hore" a kromě krocení divoké zvěře (rozuměj dětí) nebudu mít nic jiného na práci :-) I přesto všechno byl květen příjemný. S Maruškou jsme slavily narozeniny, podívaly se do zoo, naplánovali jsme dovolenou a navštívili akci od Stabilo... Pojďte s námi nakouknout do příjemného jarního měsíce.


Květen je u nás vždycky ve znamení oslav. V květnu se narodil švagr, naše Maruška i já. Většinou slavíme každý květnový víkend, než se u nás vystřídá celá rodina, letos se okolnosti sešly tak, že jsme měli jen jednu oslavu, ale i tak to bylo moc příjemné. Vím, že už je to takové klišovité, ale stejně jako každý rok zamačkávám slzu, jak ty děti rychle rostou. Možná si to uvědomuji i díky tomu, že je Darinka jen o rok mladší, a tak mám pořád srovnání, jaký obrovský vývoj dítě za ten rok stihne udělat.
Absenci oslav jsme si holkami vynahradily výletem do ZOO, který byl tak trochu úprkem před dělníky. I když jsme z Prahy, výlet do ZOO byl pro mě zatím vždy stresem, hlavně kvůli kočárku. I když je trasa bezbariérová, tak na Florenci musí člověk zdolat čtyři od sebe vzdálené výtahy a co si budeme povídat, nejhorší je potom boj o místo v autobuse do zoo, kdy se i mírumilovné matky mění v dračice. Letos jsme poprvé jely bez kočárku (ten už Dara rok nepoužívá), navíc ve všední den, takže to šlo úplně hladce. V ZOO jsme si potom kočárek půjčily, aby se holky na střídačku mohly prospat, přeci jen mě nelákala představa nošení dvou zvadlých dětí v metru :-) Kočárek v ZOO Praha půjčují zdarma na občanku a moc jsem to ocenila. Výlet byl úžasný, odpočinkový. Všechny zbožňujeme zvířata, užily jsme si zmrzliny, dobrot, jízdu ve vláčku a domů jsme se vracely plné endorfinu a zážitků. Moc se mi líbí, že ZOO Praha rok co rok vzkvétá a pokaždé v ní najdete něco nového. A hlavně děti mají pořád na co sahat, k čemu čichat, co olizovat... :-))) 

Každý rok je největší dilema, co koupit za dárky. S manželem se shodujeme na přístupu, že co potřebujeme, to koupíme kdykoli a neradi nakupujeme zbytečnosti, takže jsem zvolila zlatou střední cestu - o jeden dárek si Maruška řekla a na druhý dárek jsme se složili celá rodina, aby stál za to. Maru si přála vílu na koni od Schleicha (jo, pomalu nás opouští dinosauři) a od rodiny dostaly obě dvě Kouzelné čtení od Albi včetně knížek. Dlouho jsem tomu odolávala, protože si myslím, že nic nenahradí pěkně knížku do ruky a číst si s dětmi osobně. Ale když jsem viděla, že tohle "čtení" ve velkém nakupují i "monte" maminky, tak mě to přesvědčilo, že to bude stát za to. A jo, stojí to za to! Určitě až se do toho víc ponoříme, napíšu recenzi :-) 

DOVOLENÁ!!! 

Já, která mám vždycky už o Vánocích naplánováno a objednáno, jsem letos nějak zaspala a vybírali jsme z posledních destinací! A že to byl boj. Už v zimě jsem začala zvažovat nad Slovinskem. Plánovali jsme, že bychom strávili půl dovolené v horách a půl u moře. Zběžně jsem koukla na hotely, ceny pěkné, spousta z nich vlastní pláž... Tak jsem si říkala, že si nad tím potom v klidu sednu a vyberu jen hotel podle našich představ. Jenže když jsem si konečně našla čas, tak jsem rychle pochopila, proč se do Slovinska nejezdí za mořem... I když se hotely pyšnily vlastní pláží, vlastně to byl jen betonový panel se schůdky do moře. I když moře nebyl hlavní cíl naší dovolené, tak jsem si přeci jen těch pár dní u něj chtěla užít. Respektive jsem chtěla, aby si to hlavně užily děti a ne aby se z pobytu stalo jen stresující hlídání.

Julské Alpy, Slovinsko, foto irra.cz

Takže jsme nakonec začali hledat úplně novou destinaci s tím, že Slovinsko dáme někdy mimo turistickou sezónu. Slovinsko se pyšní spoustou nádherných míst, jeskyně, historie, kultura a Julské Alpy mi naprosto učarovaly.

Manžel nakonec zavelel, že zkusíme nějaký ostrov. Volba padla na Sardinii či Korsiku. U nás je totiž problém ten, že manžel nesedne do letadla, takže musíme zvažovat, co zvládneme s dětmi autem. Vyhrála Korsika.

Byla jsem překvapená, že ač Korsika patří k Francii, ceny jsou tam o dost mírnější, než když jsme byli na dovolené v Provence. Celý ostrov je hornatý, takže o přírodu určitě nebude nouze a pláže se tu přirovnávají k těm na Seychellách.

Odjíždíme za necelé dva týdny a už teď jsem moc natěšená, i když i ty obavy jsou. Manžel, jako jediný řidič, si přál cestovat přes den. Čeká nás minimálně 14 hodin cesty, trochu mám obavy, jak to holky zvládnou. Na noc se nalodíme na trajekt a ráno s ním vyplujeme na Korsiku. Od přístavu nás potom ještě čeká 4 hodinová cesta do hotelu. Uf uf. Ale věřím, že to zvládneme levou zadní :-)

Pláž na Korsice obklopená horami, foto jachcinaplaz.cz

Určitě vás budu zásobovat fotkami i články z dovolené a o naší loňské na Slovensku jste se mohli dočíst nedávno na blogu: http://www.matkynapalubu.cz/2016/05/orava-nejen-s-detmi.html

V úvodu jsem naťukla akci se Stabilo

Název je vám určitě povědomý, Stabilo je předním výrobcem psacích potřeb. My jsme strávily příjemné odpoledne v showroomu na Pařížské, kde jsme měly nejen možnost vyzkoušet si všechny ty skvělé pastelky a fixy, ale také se dozvědět spoustu zajímavých informací od odbornice na grafomotoriku. 

Na akci byla předvedena novinka, pastelka Woody, která je kombinací pastelky, voskovky a vodovek. Dá se s ní kreslit na hladké povrchy a rozmývat ji štětcem. Děti (i maminky) měly samozřejmě možnost si ji ozkoušet, takže jsme pokreslily holinky, rámečky na fotky, kartonové pořadače... Holky potom dostaly na ozkoušení každá svou domů a mají z ní obrovskou radost. Pořád mají tendenci kreslit na podlahu, na sklo, i přes zákaz a díky téhle pastelce si tu touhu uspokojily a už nemají potřebu to pořád zkoušet za mými zády. Navíc se lehce smyje, takže po sobě potom mohou hned i uklidit. 


Trochu mě mrzí, že nebylo víc prostoru pro informace od odbornice na grafomotoriku. Mě hlavně zajímalo, kdy je potřeba začít řešit správný úchop - nejpozději mezi 4. a 5. rokem, potom už je náprava horší. Naše Maruška při kreslení dost ohýbá ukazováček, takže na tom budeme muset zapracovat. Jsem ráda, že ji shlédlo odborné oko :-)


A co mě zaujalo asi nejvíc, byla aplikace do mobilu, kdy si můžete pro dítě stáhnout  omalovánku a po vybarvení ji načíst do aplikace. Postavička, tak jak si ji dítě vybarví, v aplikaci obživne. Odkaz vkládám zde, najdete tu aplikaci i omalovánky k vytisknutí: https://www.stabilo.com/cz/produkt/3725/kreslen%C3%8D/stabilo-3dcolors


Jestli jste ještě nenakoukli, určitě se mrkněte na květnové recenze knížek, soudě dle reakcí a čtenosti zaujaly velice :-) http://www.matkynapalubu.cz/search/label/Knihovni%C4%8Dka

No a co se ode mě dozvíte v červnu? To je vlastně jedno velké překvapení :P Hlavně pro nás 8)

Krásné skoro letní dny!

Anežka!

P.S.: Sledujete náš instagram? :-)Žádné komentáře:

Okomentovat