čtvrtek 9. června 2016

DIY - popisky rostlin

Venku je nádherně a my trávíme spoustu času na zahradě. Letos jsem se vrhla do zahradničení s mnohem větší vervou než kdy jindy. Pěstujeme na zahradě spoustu zeleniny, ovoce a bylinek. Každé ráno, když jsme venku, obejdeme s dětmi všechny záhonky a díváme se, jak rostlinky povyrostly, kde přibyl kvítek, co nového vyklíčilo nebo jestli už něco dozrálo. Nedávno mě napadlo, že bychom si mohli záhonky trochu zvelebit. A to tím, že vyrobíme popisky k jednotlivým rostlinkám. Možná to zní trochu nudně a fádně ale po krátkém hledání na internetu můžeme zjistit, že to napadlo už spoustu lidí, kteří si s tím úžasně poradili. Nejvíce se mi líbily popisky na menších kamenech nebo nápis na klacíku zapíchnutém u rostliny. Jak jsem se přesvědčila, existuje opravdu spousta variant, jak rostlinky popsat. Spousta inspirace je na pinterestu. Nakonec jsem se rozhodla pro kameny a klacíky.
Nejdříve jsem se pustila do kamínků.
Vybrala jsem si světlé kameny s hladkou plochou. Kameny jsem nejdříve lehce ošmirglovala a poté umyla a usušila. Pak jsem si lehce tužkou na kámen předkreslila obrázek.


Vše jsem pak obtáhla a vybarvila akrylovými barvami v kombinaci s lihovým fixem nesmývatelným vodou. Akrylové barvy jsem si před nějakou dobou zakoupila v Nanu - nana, tak uvidíme, co všechno vydrží. Do malování můžete zapojit děti, určitě budou nadšené. Kameny chci pro jistotu ještě přestříkat akrylovým bezbarvým sprejem, aby se mi obrázky nesmyly, protože je budu mít venku.Hotové kamínky pokládám do záhonků k příslušné rostlině.

Nebo třeba do truhlíku s cherry rajčaty.
Smrkové větvičky s názvy bylinek
Manžel mi z lesa přinesl pár smrkových větví, dole je seříznul do špičky a nahoře udělal plochý řez, na kterém bude nápis. Názvy bylinek jsem psala lihovým fixem nesmývatelným vodou. A raději to také přestříkám akrylovým sprejem.

S výsledkem jsou spokojené hlavně děti, díky kamínkům se lépe orientují, co kde roste. A snad to alespoň trošku sníží trhání květů ze záhonků. I když, je těžké se zlobit, když mi jedno z dětí přinese se sladkým úsměvem květinku (květ z rajčat) jen a jen pro mě a nebo mi to druhé ke svačince "upeče" dort z písku, který ozdobí babiččinou růží. 


1 komentář:

  1. Nádhera! Úžasné!
    Akrylové barvy mám, takže hned, jak budu moct, se opičím!
    Moc ráda bych tě pozvala na Give Away o Zdravý balíček. ❤️ 😊

    OdpovědětVymazat