úterý 21. června 2016

Čteme: Včelí úl

Není to dlouho, co nakladatelství Albatros vydalo krásné knížky Mraveniště a Včelí úl. Na knížku Mraveniště jste na blogu mohli nedávno vidět recenzi od Aničky. Mě na ni Anička tak natěšila, že jsme za pár dní běžely s holkami do obchodu a koupily jsme si nejen ji, ale i další díl, Včelí úl. Pojďte se mnou nahlédnout ke včeličkám! 


Když jsem ještě pracovala ve školce, tak mě mrzelo, jak děti z města přicházejí o zážitky života na vesnici a jak v drtivé většině vůbec neví, odkud se které jídlo získává. I naše holky teď vyrůstají ve městě a já vidím, že jen prázdniny u prarodičů na vesnici nestačí. Jsem tak moc ráda, že vzniká spousta knížek, které jim pomáhají nahlédnout za "stěnu supermarketu" a teď si třeba můžeme přečíst, jak je to s medem. A také nahlédnout přímo do včelího úlu a útrob mraveniště.

Knížka se skládá ze dvou částí. V jedné půlce se děti dozví, jaké druhy včel existují, koho mohou potkat v úlu, kde včely žijí, dozví se o anatomii včely a co je to včelařství. Ve druhé půlce potom najdou jednotlivé vrstvy úlu s legračními obrázky.

Knížka je moc pěkně ilustrovaná, líbí se mi její jedinečnost a holky se k ní stále rády vrací a chtějí, abych jim vymýšlela různé pohádky o včeličkách. Jediné, co mi přijde nepraktické, že se knížka při čtení v encyklopedické části musí rozevřít do široka a pokud zrovna nečteme u stolu, tak se špatně drží. 

Knížku seženete za pěknou cenu třeba zde: http://www.knihcentrum.cz/Kniha/vceli-ul


Žádné komentáře:

Okomentovat