neděle 22. května 2016

SOUTĚŽ o výuková videa VANIČKOVÁNÍ.cz

Je neděle, venku začínají být letní teploty, všude se line atmosféra grilování a pohody... Co by ještě mohlo chybět? No přeci soutěž!

Dneska mám pro vás ve spolupráci s mou kamarádkou Vandou - www.vanickovani.cz krásnou soutěž, která potěší budoucí a čerstvé maminky, nebo třeba vaši blízkou kamarádku, která se co nevidět stane maminkou :-)Soutěžíme o 2 balíčky devíti výukových videí vaničkování a sadu vanolepek, každý v hodnotě 1000 Kč!

V jednotlivých lekcích zjistíte, jak s miminkem cvičit a naučit jej: splývat – udržet rovnováhu, potápět, zanořit se a orientovat pod vodou, nácvik skoku do vody, rozvíjet pocit z vody a hlavně užít si spoustu legrace se svými rodiči. Také co dělat, když se miminku ve vodě nelíbí, nebo jak s ním manipulovat při běžné hygieně, nebo jak si užít společnou koupel.

Jak na to? 

Soutěžíme od vyhlášení soutěže 22.5.2016 až do půlnoci 29.5.2016. V pondělí 30.5.2016 poté budou vyhlášeni dva vítězové soutěže, kteří dostanou na 6 měsíců přístup k výukovým videím a sadu vanolepek.

Pod tento článek na blogu, připnutý příspěvek na facebooku Matky na palubu nebo k fotce vaničkování na našem instagramu odpovězte na otázku: Jak vaničkování prospívá miminku?  Nemusíte se složitě rozepisovat, stačí uvést jedno pozitivum vaničkování. Nápovědu pro své odpovědi můžete čerpat přímo na stránkách www.vanickovani.cz

Zúčastnit se můžete na všech třech našich stránkách. Výherci budou vygenerováni ze všech odpovědí na všech stránkách. Pokud budete vkládat pod tento článek anonymní komentář, nezapomeňte uvést svůj email :-)

Přejeme hodně štěstí!

13 komentářů:

 1. Děťátko se seznamuje s vodou a získává k ní pozitivní vztah, posiluje svaly, získává základy plavebních dovedností ve známém prostředí. Utužuje vztah s maminkou a přispívá ke zlepšení a zrychlení psychomotor. vývoje, zkvalitňuje dýchání. Samozřejmě souvisí i s otužováním a prevencí k nemocem. Pohyb ve vodě též může pomoci od bolesti bříška a vyvolat hlad ;)

  OdpovědětVymazat
 2. Vaničkování má mnoho pozitivních účinků na miminko. V první řadě miminko posílí celý svalový aparát, uvolní se a získá kladný vztah k vodě. Posílení podpoří jeho psychomotorický vývoj, protože cviky jež obsahují jednotlivé lekce vždy posilují přesně ty svalové partie, které miminko v daný měsíc potřebuje nejvíce posílit. Jde tedy hlavně o přímé a šikmé břišní svaly, stehenní svaly a šíjové svaly, které jsou potřebné k otočení miminka ze zad na bříško a zvládnutí prvního vzpřímení. Během vaničkování zažijeme mnoho legrace. Utuží se náš vztah s miminkem. Miminko se také unaví, lépe a hlouběji spinká. Vaničkování také podporuje peristaltiku střev a tím pomáhá od bolení bříška. 

  OdpovědětVymazat
 3. pozitivně ovlivňuje srdečně – cévní systém, zlepšuje střevní peristaltiku, prohlubuje spánek, podporuje chuť k jídlu, adaptace na vodní prostředí a snadný a úspěšný přestup na bazén, vliv na kladný a komplexní psychomotorický vývoj, komplexní posílení svalového aparátu, zvyšování kapacity plic, miminko se otužuje a vytvářejí se pevné citové vazby mezi dítětem a rodičem při společné činnosti

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den, Libuško, gratuluji vám k výhře, prosím vás o zaslání vašeho emailu na náš email: mothersaboard@gmail.com , bude předán Vandě z vanickovani.cz a ona vás bude dále instruovat. Děkuji, Anežka

   Vymazat
  2. Moc děkuji :) Svůj email jsem už předala :)

   Vymazat
 4. Já to trošku obrátím v humor, jelikož vše podstatné (z fyzického i psychomotorického hlediska) zde už bylo řečeno. Opakování sice je matkou moudrosti, ale..... Jak vaničkování prospívá miminku? Tak, že prospívá celé rodině! Je to velký zážitek i pro tatínka, jelikož ten (alespoň tak tomu bylo u nás) se může lekcí vaničkování také účastnit. A věřte, že ten pohled - na miminko "plavající" a potápějící se ve vodě, ho nadchne!!! Dalším faktem je, že vaničkování zvyšuje kondici maminky! Zkuste se tak půl hodinky nahýbat nad vanou se sedmi kilovým uzlíčkem a pochopíte... Po prvních lekcích vás možná budou bolet záda a ruce, avšak pak v tom získáte potřebný grif :-) No a poslední věc, kterou chci zmínit - miminko se po vaničkování většinou krásně unaví. (Píši většinou, protože znám i děti, které voda naopak nabila - a byly pak mnohem čilejší.) Odpočinout si pak doma po plavání může celá rodina - a to je mnohdy klíč k pohodové a usměvavé domácnosti :-) Iva (stastnaiva@email.cz)

  OdpovědětVymazat
 5. Vezmu to vlastní zkušeností - u mých starších dcer nikdo vaničkování v okolí neznal a koupali se na lehátku v minimu vody. Dnes mám dvouměsíčního synka a vaničkujeme doma od prvního koupání - prozatím jen amatérsky podle videí dostupných na internetu, ale Vojtík miluje vodu, na každé koupání se těší, užívá si doteky vody i mě, oční kontakt, ..... navíc na něm pozoruji, jak se vodě začíná přirozeně hýbat a se stále větší jistotou - pobyt ve vodě mu maximálně pomáhá zpevňovat tělíčko a koordinovat pohyby ;) nakonec si to vlastně maximálně užívá my oba a většinou i tatínek a dcerky - mají večerní koupání brášky místo večerníčku ;)
  (tyrkyska@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat
 6. Kromě všech kladů jako je psychomotorický vývoj, adaptace na vodní prostředí, peristaltika střev to má hlavně vliv na nás jako rodinu. Vaničkujeme od narození amatérsky dle videí a přetahujeme se s mužem kdo bude s malým plavčit :-) popravdě už z toho začíná být spíše chlapská záležitost, malý vodu miluje a všichni si to užíváme :-)
  Martina (beelzebub@centrum.cz)

  OdpovědětVymazat
 7. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 8. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 9. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 10. Krom zdravotniho a psychomotorickeho vyvoje. Je to velka zabava pro miminko i rodice. My se vždy moc tesime,az zase uvidime jak si to ten nas lump uziva a moc radi zkousime nove veci a ta radost kdyz se tomu smeje a lebedi si. Dalsi odměnou je pak spanek pro maminku, tatinka i miminko:-)

  OdpovědětVymazat
 11. Děkuji moc za vaši účast, jedna výherkyně byla vylosována z facebooku a druhou výherkyní se stává zde komentující Libuška Křížová! Gratuluji k výhře!

  OdpovědětVymazat