úterý 3. května 2016

Náš duben

Mám pocit, že je to pár týdnů, co byly Vánoce, rozbalovali jsme dárky a užívali si rodinné atmosféry. A najednou je tu květen. Venku je konečně krásně, my jsme celé dny na zahradě a nasáváme vůni jara. Květen je pro nás taky rodinný, protože já, švagr a Maruška slavíme narozeniny, takže se slaví a slaví... Ale dneska to bude ještě o dubnu. U nás se udála jedna významná událost, kterou jsem naťukla v březnovém článku. Máme konečně nový pokojíček!Pokojíček byl v plánu ještě před tím, než se narodila Maruška, ale první zařizování jsme udělali jen provizorní, s levným nábytkem přizpůsobeným pro miminko a ten "oficiální" pokojíček nechali na neurčito. Do toho se narodila Darinka a plánování se odkládalo a odkládalo. Až jsme se konečně na podzim rozhodli do toho "praštit". 

I když máme velký dům, tak pokoje jsou poměrně malé, navíc zmenšené o to víc, že místo celé jedné stěny je francouzské okno a u něho je ještě topení, takže tam nelze stavět žádný nábytek. Chtěla jsem, aby každá z holek měla svůj vlastní stůl a prostor pro věci, zároveň aby obě měly pohodlné a bezpečné lůžko, takže jsem z možností vyškrtla poschoďovou postel i výsuvné lůžko. Nakonec jsme zvolili zvýšenou postel. Tu jsme objednali z internetu a zbytek sestavy jsme nechali udělat u našeho dvorního truhláře. 

Každá z holek má tak pod postelí svou skříňku na oblečení, výsuvný stůl a za žebříkem, aby nebylo nevyužité místo, jsou police na věci, které nebudou často potřeba.Vedle okna je výklenek, kde je už dlouhou dobu velká vestavěná skříň a za Maruščinou postelí jsme nechali udělat policovou stěnu, kde mají prostor pro knihy, televizi a skřínku na hračky. Na jednu stranu stolu jsem nechala udělat poličky, které jdou vidět po jeho zasunutí a není tak hned poznat, že se dá vlastně sestava pod postelí rozebrat :-) Jedinou věc, kterou jsme moc nedomysleli, respektive asi ani nijak domyslet nešla, jsou židle, které už pod postel nenacpeme. Asi bychom to mohli vyřešit nějakou provizorní bez opěradla, ale to jsem zase na úkor zdraví nechtěla. O pokojíčku chystám zvlášť podrobný článek, možná když se zadaří, tak i video :-) 
S Maru jsme si na začátku dubna udělaly malou dámskou jízdu a dostaly pozvánku na preview festivalu "mini". O festivalu jsem vám hojně psala, byly jsme jím opravdu nadšené a objevily spoustu úžasných výrobců a zajímavých produktů. Naše Maru se stala objektem zájmu několika fotografů i kameramanů, takže máme i krásnou vzpomínku. Na našem facebooku jsem zveřejnila celou fotoreportáž z krásného dne, včetně označení výrobců, pokud by vás něco zaujalo: https://www.facebook.com/matkynapalubu/photos/?tab=album&album_id=1694178004181617


Konečně jsme taky zahájily pískovou sezónu! Jsem ráda, za každý slunečný den, i když jich v dubnu bylo málo, ale i tak se holky vyřádily a my jsme provětraly nové formičky od Zábavného učení, čepice od Kidoo.cz a taky od Be BirdieTaky jsme zahájily cyklo sezónu, Darinka jela poprvé na koloodrážedle. Je trochu strašpytlík, takže zatím na něm spíš chodí, ale věřím, že se brzy otrká a bude frčet jako naše neohrožená Maru. Video z našich jarních rozjezdů můžete najít na našem instagramu :-) 


Holky se nejvíc těšily na hřiště. Jsem strašně ráda, že naše část Prahy (13) je opravdu udržovaná a pro děti jsou tady snad desítky nádherných hřišť. Jedno super máme u školky, i s lodní palubou :-) Nemohly jsme zapomenout ani na první jarní zmrzlinu! 


Plány nám i tento měsíc trochu hatily (a bohužel pořád hatí) bacily. Ale něco málo jsme přeci jen stihli vidět a ochutnat. U nás ve Stodůlkách loni otevřeli vietnamskou restauraci Gao Den. Přála jsem si ji už dlouho navštívit, asijskou kuchyni miluji, ale podařilo se mi to až po mnoha měsících, za to jsme si ji ale střihli v jeden týden dvakrát :-) Miluji koriandr, miluji rýžové nudle a asijské koření. Tady bylo vše spojeno v něco úžasného a rozhodně dávám restauraci na svůj pomyslný TOP list :-) Nádherné prostředí, vynikající jídlo a malým koutkem i stránkou v menu myslí i na děti. Maruška si dala kuřecí teriyaki a nakonec jsme se ještě dohadovali, kdo po ní vylíže talíř, jak to bylo výborné :-)


S kamarádkou jsme si potom střihly malou dámskou jízdu nad dobrým salátkem a domácí limonádou v OC Nový Smíchov. Zbožňuju aktuální trend domácích limonád, co vy? :-) 


Ani na blogu nebylo mrtvo, určitě jste si všimli, že neustále přidáváme nové knížky do naší rubriky Knihovnička. Nejčtenější recenzí byla za duben o knížce Atlas zvířat pro děti, nedivím se, protože knížka je to opravdu krásná! A proběhlo také několik soutěží ve spolupráci s knihcentrum.cz, mimochodem právě jedna pěkná soutěž probíhá, tak mrkněte :-)

Úplně nejúspěšnější článek měsíce byl můj článek o kontaktním rodičovství, udělalo mi obrovskou radost, že jej během pár hodin přečetlo přes 500 lidí a jsem ráda, že tyhle otevřené upřímné články mají i pro vás nějakou hodnotu. Přišlo mi do mailu i do zpráv spoustu krásných reakcí a to jsou chvíle, kdy si říkám, že to blogování má smysl!

Mezi čtenářkami, ale i rodinou jsem obnovila vlnu pečení estonského kringelu. Bylo na čase, recept na takovou dobrotu je škoda schovávat jen v knížkách nebo hlubinách internetu! Kdo jste ještě nezkusil, určitě doporučují upéct :-) 


Mezi recenzemi vás čekala také další recenze ke spolupráci s Vorwerkem, tentokrát na základní nástavec s elektrickými kartáči. Musím říct, že jak mi doma jen ležela a používala jsem většinu času nástavec na pevné podlahy, tak jsem ty elektrické kartáče po recenzování nakonec už nesundala, jsou super i na naši plovoučku a hlavně se neskutečně osvědčují v našem kočičím království (koupelně), kde je neustále roznesený kočkolit a chlupy, takže vysávám několikrát denně. 


Na samém konci dubna jsme se s Aničkou přenesly do dětství a představila nám pampeliškové panenky, se kterými si hrála jako dítě :-) Já jsem si tak zavzpomínala, jak jsme si vyráběly panenky z neloupané kukuřice... Jo to byly časy.... :-) 


A co je u nás aktuální téma? Určitě blížící se Maruščiny narozeniny. Pořád přemítám, co jí koupit, jaký vymyslet dort, s kým budeme slavit... A taky konečně musíme rozlousknout letošní dovolenou. Už jsme byli od zimy rozhodnutí pro Slovinsko, ale... 

... o tom zase v květnovém souhrnu našeho měsíce!

Přeji krásné jarní dny plné sluníčka :-)

Anežka!


1 komentář:

  1. Ja tak rada ctu tyhle clanky, diky za ne a diky za kringel...prvni vlny jsem se neucastnila, ptz mi unikla, ale od te doby, co mi Rss zapipalo s kringelem tady, pekla jsem ho uz petkrat ;))))...ma uspech a to se ceni

    OdpovědětVymazat