pondělí 2. května 2016

Čteme: Jak se Josífek s Jožinkou ztratil

... a nevěděl o tom!

V naší knihovničce se objevila nová knížka. Hodně jsme teď s holkami četly klasické pohádky a přišel čas také na příběhy z běžného života. I když, tento příběh vlastně tak trochu pohádkový také je... Víte, jaké dobrodružství mohou děti zažít, když se s nimi rodiče vydají nakupovat?


Nakupování v obchodním centru. Pro nás nic zvláštního, ale co pro děti? Jak tento velký svět vnímají? Josífek a jeho plyšová myška Jožinka to ví jistě, je to jedno velké dobrodružství! I když ne vždy zrovna příjemné. Co když potkáte velkého plyšového myšáka, který na vás cení zuby? Je potřeba před ním utéct!

Josífek s Jožinkou se na svém útěku obchodním centrem setkávají se spoustou zajímavých obchodů, lidí i věcí. Ve své fantazii plují po oceánu, zažijí horké chvilky s paní Kloboukovou, jezdí po eskalátorech, které jim připomínají obrovského železného hada a prožívají spoustu dalších nezapomenutelných zážitků!

Ale, co to Josífkovi chybí? Proč má ten divný pocit, jako by něco zapomněl, něco ztratil. Někomu se ztratil... Kde je máma a táta?!

Knížka u nás zabodovala na plné čáře svou originalitou a holky si během čtení pořád vyžadovaly prohlížet tu spoustu zajímavých obrázků. Líbí se mi, že je knížka pojatá jinak a osobitě, příběh jsme všechny tři hltaly. Pro mě byl zajímavý v pohledu dítěte na obchod, to co nám dospělým přijde jako každodenní rutina, může být pro dítě fascinující nebo naopak strašidelné. Holkám se zase líbila plyšová myší kámoška, protože teď samy začaly mít období plyšových kamarádů, se kterými zažívají spoustu legrace.

Jednotlivé příběhy v knížce nejsou zbytečně zdlouhavé, jsou úderné a krásně popsané a ilustrované, takže zabaví i nejmenší čtenáře.

http://www.knihcentrum.cz/Kniha/jak-se-josifek-s-jozinkou-ztratil-a-nevedel-o-tom


Za knížku do naší knihovničky děkujeme www.knihcentrum.czŽádné komentáře:

Okomentovat