pátek 8. dubna 2016

Výletujeme: Festival mini a co jsme si pořídily

Festivalu mini mám teď plný blog, a tak si myslím, že ho není třeba představovat, ale kdyby přeci jen, mrkněte na můj dřívější článek. Ve středu byl festival zahájen a probíhá až do neděle, stále je tak šance se na něj podívat a užít si tu krásnou atmosféru.

Já moc děkuji za možnost podívat se na něj ještě před oficiálním rozjezdem, a tak vzniklo spousta fotek, které můžete vidět od včerejška na naší facebookové stránce a že je na co koukat!

Musím říct, že tato akce je naprosto jedinečná a promyšlená do detailu. Když procházíte od stánku ke stánku, máte úžasný pocit kulturního zážitku. Nejsou to jen věci na prodej, ale malá umělecká díla, nad kterými se lidé pečlivě zamýšlí a pracují na nich s láskou. Nádherné prostředí Villy Pellé zážitek ještě umocňuje.


Napsat, kteří prodejci mě nejvíce zaujali, by bylo hodně těžké, protože každý byl něčím zajímavý, něco mě oslovilo méně, něco více, každopádně můj obdiv patří jim všem. Už jen za to, že se nebojí ukázat kus sebe a jdou do toho naplno.

Ale moc ráda vám ukážu ochutnávku toho, co jsme si na "mini" s Maruškou pořídily, a že toho není málo, nedalo se odolat!

Na "mini" jsem měla jasný cíl a to čepičky od BeBirdie, která používá naprosto úžasné látky, určitě svou "sbírku" brzy rozšíříme o další kousky, Maru se zamilovala do šatiček. 


U Nordic Day jsem měla už dlouho v hledáčku matrjošku. Z dětství si pamatuji u babičky takovou tu pravou ruskou s květy a v šátku, kterou jsem moc ráda skládala. A u holek má obrovský úspěch, od středy ji nedaly z ruky a momentálně jsme ve fázi, kdy každé vymýšlíme jméno, ta nejmenší je jak jinak - Miminko :-) A tahle je navíc krásný designový doplněk do našeho nového pokojíčku.


U Kidtown se mi toho také líbilo hodně, ale nakonec u nás zvítězil kartonový T-rex, kterého jsme si mohly samy sestavit. Doporučuji kouknout na jejich stránky, mají spoustu krásných hraček rozvíjejících fantazii i motoriku dětí. 


Knížku Galerie považuji za nejlepší úlovek z festivalu. Najdete ji u stánku nakladatelství Meander. Představovala nám ji sama autorka a bylo vidět, že je to takové její miminko :-) Opravdu nádherně promyšlená knížka, která mě okamžitě zaujala. Do detailu propracovaná, interaktivní. Je o chlapci Arturovi, který je namalovaný na obraze a tam se mu přestane líbit, tak se rozhodne z něj odejít a prochází galerií, kde potkává různé obrazy. Děti se tak formou příběhu dozvídají o různých umělcích a výtvarných směrech. Ke knize získají také leporelo Malá Galerie, ve které je pro děti několik doplňkových aktivit k příběhu (postavička Artura a možnost ho obléci, puzzle atd.). Více o knize se dočtete ZDE


Pro ty moje malé pomocnice jsem tam nemohla nechat roztomilá krájecí prkénka od značky Bengt and Lotta, dětské zboží najdete zde: http://www.get-inspired.eu/cs/pro-deti/


Čelenku korunku od Lumpky už jsem vám ukazovala na Marušce, Darince jsme dovezly indiánskou. Moc se mi líbí spojení něčeho stylového s dětskými hrdiny. U nás jsme právě ve fázi, kdy se holky moc rády strojí, takže jsou nadšené, že se jejich malá "kostymérna" rozrostla. A já se těším, až vyrazíme fotit mezi rozkvetlé stromy :-)


Vůbec jsem netušila, že za značkou Cuna Vlnami stojí herečka Magdalena Zimová, takže to bylo milé setkání a značka je opravdu krásná. Bohužel Maru už mi usínala, takže jsem neměla moc času prohlídnout si vše, a tak si Maru aspoň vybrala malou brož.


Pořídily jsme si také první washi pásky, už se moc těším na tvoření!A nakonec jsme si daly výbornou limonádu u stánku Bilerbin z kopřivového sirupu, kterého jsme si hned odnesly dvě lahve :-)


Ještě jednou moc děkuji za pozvání, za skvělou akci, krásné prostředí a doufám, že se můžeme těšit zase někdy příště festivale "mini"!

Žádné komentáře:

Okomentovat