neděle 24. dubna 2016

Recenze: Elektrický kartáč Kobold EB370


Dneska pokračujeme v recenzích k vysavači od Vorwerku. Uvědomila jsem si, že jsem vám ještě podrobněji nepředstavila hlavní elektrický kartáč, který je základním nástavcem, který si k vysavači koupíte.

U nás nemá takové využití, protože doma máme jediný koberec pro děti, ale když jsem ještě bydlela u rodičů, nedali jsme na starší typ dopustit. Jednak vysává koberce i matrace opravdu do hloubky, ale také můžete plynule a pohodlně přejíždět z koberce na pevné podlahy. Jelikož my máme doma jen pevné podlahy, tak používám spíše nástavec na pevné podlahy. Ale i na ten jeden koberec je elektrický kartáč velký pomocník.
Jak jsem zmínila výše, když si zakoupíte vysavač Kobold VK 150, je k němu jako základ tento elektrický kartáč. Takto vám vysavač k běžné údržbě domu stačí a zbytek příslušenství si dokoupíte podle své potřeby, zevrubnou recenzi jsem psala zde a teď už opravdu jen ke kartáči :-)


Co na nástavci oceňuji, že je oproti starším modelům poměrně malý, lehký a dobře se ovládá. Jeho chod je tichý a hlavně efektivně vysává a stačí jedno dvě přejetí po koberci či podlaze a máte vysáto. Díky otočnému kloubu a speciálnímu tvaru se nemáte problém dostat do většiny míst. 

Máme doma psa a kočku, takže jsou ve všem zapíchané chlupy a najít vysavač, který si s nimi dobře poradí, je opravdu těžké. Na trhu už je dneska celkem výběr vysavačů, který slibuje "kompatibilitu" s mazlíčky, ale pár jsme jich vyzkoušeli a efektivita úklidu je neporovnatelná. Neříkám, že ty ostatní nefungují, některé mají opravdu dobrý výsledek, ale když teď občas vysávám s našim starým vysavačem, se kterým jsem bývala spokojená, tak tiše trpím, ten rozdíl je velice znát. Kromě toho, že si na rukojeti vysavače můžete regulovat sílu sání celkem přes 3 stupně, můžete si taky regulovat sání přímo na nástavci. Na klasickém koberci využijete běžný chod, při vysávání pevných podlah nebo třeba koberců s dlouhým chlupem stačí sešlápnout černé tlačítko na nástavci a přepnete na funkci "SOFT", čímž snížíte otáčky kartáčů a vysávání je šetrnější. V rámci pevných podlah je tato funkce vhodná hlavně kvůli snížení hluku při rotaci kartáčů. 
A takto vypadá nástavec zespodu, kde můžete vidět, jak se na ně snadno nachytají i delší chlupy či vlasy. Údržba je potom velice snadná, jen odklopíte pomocí zeleného tlačítka horní kryt a nástavce vysunete a očistíte. 
Nástavec můžete využít také k čistění matrací a koberců. Stačí vám vyměnit za specifické kartáče, níže vidíte zelené na koberce a pod nimi fotku bílých kartáčů, které jsou určené pro čištění matrací a zakoupit příslušný čistič.Bližší informace najdete na oficiálních stránkách výrobce: http://kobold.vorwerk.cz/vyrobky/elektricky-kartac-eb370/Žádné komentáře:

Okomentovat