neděle 10. dubna 2016

Náš březen

Tento měsíc se toho událo hodně a já jsem si říkala, že bych si jako vzpomínku mohla začít psát malý deníček, který by se třeba mohl líbit i vám? O tom, co jsme zažily, co jsme vyzkoušely, koupily, co jsme navštívily...Náš březen začal ve znamení neštovic.
Trochu jsem se jich bála, ale nakonec všechno proběhlo v pohodě. Jely jsme se ke kamarádce nakazit záměrně. Vím, že tohle téma je kontroverzní a spousta lidí tohle odsuzuje. Já jsem ale toho názoru, že je to lepší varianta -  při dvou dětech je šance, že neštovice proběhnou zároveň a nestrávíte minimálně měsíc zavření doma. Věděla jsem, kdy je zhruba očekávat, takže jsme neměli nic naplánováno a nechodili jsme nikam, kde bychom mohli někoho nakazit (nakažlivé jsou 2 dny před výsevem a rizikové jsou hlavně pro dospělé muže a těhotné ženy). Mohla jsem se předvybavit a načíst si, jak ulevit svědění. No a hlavně jsem nebyla ve stresu, že budeme tak dlouho zavřené doma, naplánovala jsem si, co je potřeba udělat, nákup mi vozil rohlik.cz a byla to pohoda, krásných 14 dní. Na neštovice mi manžel donesl Imazol a musím říct, že holky vůbec nezaznamenaly nějaké svědění, krásně vysoušel, takže ho doporučuji. Zajímavé je, jak jsou ty naše holky jako yin a yang, tak je i každá prožívala jinak. Darinka je chytila první a měla jich strašně moc a na takových místech jako vlasy, vnitřní strana víčka, v uchu, mezi prsty... Ale jinak si vůbec neuvědomovala, že je má. Maruška jich měla asi jen 20, ale za to od prvního dne obrovské pupínky a měla 4 dny vkuse horečky 39. Zatímco Darince se pár pupínků hojí ještě teď po měsíci, na Marušce nebylo za týden už nic vidět.2. března slavím svátek a my jsme využili naší hlídací babičky a vyrazili s manželem na večeři a zároveň uplatnili vánoční dárek od kamarádky v sushi Sasori. Těch chvil, kdy jsme s manželem úplně sami, je strašně málo, takže si jich užíváme plnými doušky a bylo to moc příjemné. Restaurace na pražské Letné je pro mě na rušném místě, ale najedli jsme se dobře :-)Manžel mě obrovsky překvapil, protože na můj svátek dělal mrtvého brouka a za pár dní jsem od něj dostala řetízek s diamantem :-) Manžel není moc romantická duše, takže každý dárek, o který jsem si dopředu neřekla (a mnohdy i nekoupila), je pro mě obrovské dojetí a překvapení. 
Když se holky uzdravily, vyrazily jsme do Národního muzea na výstavu Archa Noemova, o které jsem vám psala v článku ZDE. Po návštěvě muzea jsme se stavili v restauraci Králík v rádiu. Tam jsem se chtěla už dlouho podívat, četla jsem recenzi Sexy Mamas. Nakonec to ale na vlastní kůži nebylo takové, jak jsem si představovala a dostavilo se lehké zklamání. Aspoň jsme se dobře nadlábly.Oproti tomu jsme se na konci března před Velikonocemi vypravili do kavárny Cup and Cake a z té jsem byla nadšená. Sice to není zařízení "babyfriendly", takže tu nenajdete koutek ani dětské židle, za to ale úžasný sortiment moderních dobrot - cupcake, dorty, makronky, cake pop, bagely, polévky... Skvělá káva, domácí limonády... Hotový Ráj pro mlsouny!

Pozvolna rozjíždíme náš youtube kanál, kde zatím můžete najít čtyři recenze.

Z recenzí na blogu jste se ještě mohli dozvědět o testování přírodních produktů Herbalka a Mommy Care. 


Konečně jsme se po několika měsících hnuli kupředu s dětským pokojem a na konci března dorazili malíři a udělali holkám výmalbu. Zvolila jsem světle šedou, abych se tolik nemusela omezovat ve volbě doplňků, a také proto, že místnost je malá a potřebuje projasnit. 


Musím říct, že za 5 let, co bydlíme v našem domě, neustále zakopávám o dělníky, pořád se něco dodělává, opravuje a pro mě jsou to už většinou jen stresy. Kromě pokojíčku jsme nechali vymalovat i velkou část chodeb v domě, takže jsem byla připravená, že se s holkami zamkneme v ložnici a nějak ty dva dny přežijeme, pánové však byli velmi profesionální, postupovali kousek po kousku, v rámci možností po sobě uklízeli, takže jsme bez větších komplikací fungovali v celém domě a výsledkem je pečlivá výmalba za rozumnou cenu, pokud jste z Prahy, tak opravdu mohu doporučit: http://www.maliripraha.net/

A znovu musím vychválit náš nástavec k vytírání, o kterém jsem před časem psala recenzi. Nová výmalba mi udělala velkou radost, ale toho úklidu jsem se děsila. Nakonec ale stačilo jedno vytření, jako běžně a žádná práce s tím nebyla :-) Jak náš pokojíček dopadl, se brzy dozvíte, protože už v tuto chvíli, kdy sepisuji březnové vzpomínky, je téměř hotový a chybí nám jen pár doplňků.

Spoustu doplňků už jsem ale pořídila, koupili jsme holkám velký válecí vak od Tuli Tuli. Přišel mi velký balík z HM, který ukrýval nové povlečení do pokojíčku, koš na hračky a spoustu oblečení už i na léto. HM mělo fajn akci na triko a kalhoty za 249kč, takže máme na jaro výbavu. A jejich žerzejové šaty za pár korun nosíme už několikátý rok. 


U nás ve Stodůlkách jsem se konečně byla podívat do obchodu s dětskou módou Little and Cool, ve kterém jsme ulovily čepice s foťáčky od Kidoo.cz a skvělé softshellové bundy. Chystám pro vás malý článek o tomto krásném obchůdku a pokud to do něj máte daleko, tak nezoufejte, protože mají eshop, kde jejich veškerý sortiment najdete, včetně barefoot botek od Little blue lamb. Závěr článku bych měla věnovat Velikonocům, ale přiznám se, že zatímco všechny ostatní blogy byly zahalené pomlázkou, velikonoční výzdobou a pečením, mě Velikonoce každý rok nechávají chladnou a přišel k nám jen symbolicky jeden malý koledníček, upekly jsme s holkama mazanec a dostaly pár čokoládových zajíců. 

Doufám, že dubnový článek bude za měsíc plný sluníčka, už teď můžu minimálně slíbit, že bude plný akcí a dobrot :-)

Krásný zbytek neděle, 

Anežka


Žádné komentáře:

Okomentovat