středa 13. dubna 2016

Inspirace - Jak využít tiskárnu

Před Velikonocemi jsem se zmínila o tom, že máme doma novou inkoustovou tiskárnu HP Deskjet Ink Advantage 4535. Abych pravdu řekla, tiskárnu jsem nikdy až tak nutně nepotřebovala. Ale od té doby, co máme děti, častěji a častěji narážím na situace, kdy potřebuji mít i něco na papíře a nejen na monitoru. Nějakou dobu jsem se tak letmo poohlížela po tiskárně a pak se mi do rukou dostala tato tiskárna od HP. A já se nyní postupně seznamuji s možnostmi, které se mi tímto otevírají. A o tom, že jich není zrovna málo, svědčí především fakt, že tiskárna je multifunkční. Je to vlastně tiskárna, kopírka a skener v jednom. A zároveň je skladná, takže ji mohu mít na menší poličce. Velkou výhodou je také to, že tiskárnu lze připojit k wifi, takže nemusí být u počítače, ale jednoduše na místě, kde se vám to nejlépe hodí. Velmi oceňuji, že obsluha i instalace je jednoduchá. Nepotřebovala jsem k tomu pročíst štosy příruček. Vše jsem zvládla levou zadní, a to se neřadím mezi ty technicky zdatné. Naopak. 


A jak doma tiskárnu využíváme?




V kuchyni
Kuchyně je moje království. Ráda vařím a ještě raději hostím. A co si budeme povídat, jídlo je nejen o chuti, ale také o tom, jak vypadá a jak ho prezentujeme. Zápichy se zvířátky udělají z obyčejných muffinů "safari muffiny", které budou mít u dětí zaručený úspěch. Vytiskla jsem si obrázky určené přímo na cupcake a jen vystřihla a přilepila k párátkům.


Po celý rok si vyrábím doma sirupy, šťávy, marmelády a moji známí bývají často obdarováváni. K mé velké radosti jsem na pinterestu objevila spoustu etiket, štítků a visaček volně k vytisknutí, které domácí produkt ještě povýší. Zatím jsem si ozdobila Citronovo-česnekový zázrak, o kterém jsem vám psala na facebooku. Sice to na štiplavě hořké chuti moku nic nezměnilo, ale aspoň se na to lépe dívá :-) 



Nažehlujeme
Pokud si k tiskárně dokoupíte speciální nažehlovací fólie, můžete si vytisknout obrázek, který jednoduše nažehlíte na tričko. My jsme doma zkoušeli. Postup je úplně jednoduchý. Nejtěžší bylo vybrat obrázek. Nakonec jsme se rozhodli pro obrázky zvířat, které byly na pinterestu volně k vytisknutí. Potom jen vytisknout na fólii a nažehlit. Nažehlování trvá 3 minutky a pak se po minutě odpočinku může papír z trička odlepit. Barvy obrázků jsou krásné a jasné, a to i po vyprání. 








Aktivity pro děti
Tiskárna HP Deskjet Ink Advantage 4535 má stejně jako některé další tiskárny od HP připojení k internetu. Díky tomu si mohu dle nabídky konkrétního týdne vytisknout aktivity pro děti, jako jsou omalovánky, origami, vystřihovánky, apod. Toto jsem ocenila, hlavně když jsme byli všichni nemocní a zavření doma. Spoustu aktivit je možné najít také na pinterestu.


Výzdoba domova
S tiskárnou přišlo i mé nové zalíbení v girlandách, které lze také najít na pinterestu. Stačí tak málo a přitom to má takový efekt. Vypadá to moc krásně a i když je to maličkost, domovu to dodá atmosféru.





Složka "Adámkova tvorba"
Před nedávnem jsem v jednom inspirativním videu viděla skvělý tip, jak uchovávat obrázky od dětí, aniž by se mi doma hromadily kupy papírů. Stačí si obrázek naskenovat a zařadit do složky a dále třídit třeba dle věku dítěte. Líbí se mi, že bych v tom měla systém a obrázky bych mohla posílat rodině, kterou máme daleko.

S tiskárnou jsem moc spokojená. Ještě plánuji dokoupení foto papíru, abychom si mohli tisknout fotky. Po večerech hledám inspiraci na pinterestu a už se nemohu dočkat, až se vrhnu do zavařování a tvoření jedlých dárků pro své nejbližší :-) 

Žádné komentáře:

Okomentovat