pátek 22. dubna 2016

Čteme: Jak to chodí na světě

Adámek se nachází v období, kdy se zajímá absolutně o vše kolem sebe. Je velmi zvídavý a tak jsem hledala nějakou knížku, která by mu maličko nastínila svět kolem nás. V nakladatelství Svojtka vyšla knížka Jak to chodí na světě. Jedná se o dětskou encyklopedii, která je přímo nadupaná zajímavými informacemi o světě. Kde se bere všechna voda a jak to pod vodou vlastně vypadá? Co je to poušť? A dokáže v takových podmínkách přežít nějaké zvíře? A jak vzniká elektřina? Odpovědi na tyto a spoustu dalších otázek najdou děti právě v této knížce.Knížku napsala Emily Bone a autorkou krásných ilustrací je Marianna Oklejak. Ilustrace se mi moc líbí, protože jsou pro malé děti srozumitelné a i přes velké množství informací celkový dojem nepůsobí přeplácaně ani chaoticky. S knížkami pro děti od Svojtky máme dobrou zkušenost, protože jsou vytvořené dětem na míru. Děti baví zkoumat a objevovat a to nabízí i tato naše nová knížka s okénky. Musím přiznat, že zprvu jsem si říkala, jak je možné představit celý svět v takové malé knížce o sedmi dvoustranách.


Ale právě díky rozkládacím obrázkům a více než osmdesáti otevíracím okénkům je v knížce snad úplně všechno, co by mohlo zvídavé děti zajímat. Výhodou je, že stránky i okénka jsou z tvrdého papíru, takže odolávají někdy nepříliš šetrným dětským ručkám.

Vidím na Adámkovi, jak je rád v pozici toho, který ví a naše knihovnička plná atlasů zvířat a encyklopedií tuto jeho vlastnost ještě upevňuje. Myslím, že je to takový přirozený rys prvorozených dětí, ale musím se vždy pousmát, když Adámek čerstvě nabyté informace předává svému mladšímu bráškovi.  

Žádné komentáře:

Okomentovat