pondělí 21. března 2016

Výletujeme: Festival "mini" v Praze, 6.-10.4.2016


Když jsem ještě studovala na střední, jeden náš učitel prohlásil: "Praha. Tu lidé buď nenávidí, nebo milují." To jsem ještě netušila, že se do Prahy jednoho dne budu stěhovat a už vůbec jsem netušila, že už tu budu navěky. Tedy snad. Vždycky jsem byla holka z vesnice, mým snem byl domeček u lesa a spousta zvířat. Nakonec bydlím na kraji města se spoustou dětí a šneků :-) A jsem šťastná! Prahu opravdu miluji, protože nabízí tolik krásných zákoutí, aktivit a v neposlední řadě i akcí a na jednu takovou krásnou mi před pár dní přišlo pozvání. Festival "mini", už začátkem dubna v Praze 6 :-)

Pojďte se se mnou podívat, co nás tam čeká!Když jsem si pročítala jména vystavovatelů, hned se mi festival zalíbil a je mi jasné, že si ho nemůžu nechat ujít. Objevila jsem jména známá, která už dlouho sleduji, produkty nakupuji nebo mám v plánu pořídit, ale také prodejce, které ještě neznám, ale moc mě zaujali a těším se, co nového od nich uvidím.

Veškeré informace o festivalu najdete na jeho stránkách a aktuality na facebooku, já jsem vám vybrala výňatek, který si myslím, že přesně vystihuje, v jakém duchu bude festival pořádán:

"Ambicí festivalu je poskytnout alternativu k běžným masovým a komerčním akcím zaměřeným na prezentaci a prodej dětského sortimentu a stát se jedinečnou, rozmanitou přehlídkou toho nejlepšího a nejpůvodnějšího, co našim dětem a tím i jejich rodičům můžeme dopřát. Na festivalu “mini” mohou rodiče s dětmi strávit čas plnohodnotně a kulturně v esteticky příjemném a zároveň hravém prostředí. Téměř padesát prodejců, jejichž zboží české či zahraniční provenience bude na festivalu v prodeji, zaplní tři patra elegantní a k dětem přátelské novorenesanční Villy Pellé a přilehlé zahrady poblíž stanice metra a tramvají Hradčanská." (citace z TZ o festivalu "mini")Výpis všech vystavovatelů najdete ZDE a já jsem pro vás vybrala malou ochutnávku těch, které znám a moc se na ně těším. 


Houpací prkno

O houpacím prknu jsem psala zmínku už o Vánocích, zatím zůstává na našem wishlistu, ale třeba se to po festivalu změní :-) Chodím na facebooku do montessori skupinky, kde ho už mnoho dětí vlastní a přijde mi jako nápad naprosto úžasné. Minimalistické, nenarušující prostředí, rozvíjející fantazii dítěte a mnoho využití, ať už se na něm bude dítě houpat, ležet v něm skládat si na něj hračky, nebo si ho obrátí a... 
S teplým počasím u nás opět přichází otázka obutí a holky už nejsou žádná "párkroková" batolátka, takže rozhodně nezůstaneme u jednoho páru. Na festivalu budou k vidění (a samozřejmě i ke koupi) botičky značky Camper, která je velice kvalitní a moc se mi líbí moderní vzhled, který často i kvalitním botám chybí. 

Oblečení BeBirdie


Na tuto značku oblečení jsem narazila teprve nedávno a už mám vyhlídnuto pár krásných kousků, tak se těším, že se na něj mohu podívat brzy i osobně, použité látky jsou nádherné! Za značkou stojí maminka Vendula, pro kterou je důležitá kvalita materiálu, takže šije ze 100% bavlny. Těším se, těším :-) 

 


Velké zastoupení budou mít na festivalu také hračky.

Hugo chodí bos

Hugo chodí bos prodává české hračky, čemuž fandím, navíc dokonalý design a skvělý výběr.Andrea Tachezy

A na takové mazlíčky se můžete těšit z dílny známé ilustrátorky Andrey Tachezy.


Je toho strašně moc, co bych vám tu chtěla ukázat, ale to by vydalo na několik stran fotek, takže se budu těšit na setkání na festivale "mini" a pro ty, kteří se tam nedostanou, určitě přichystám reportáž s dalšími tipy na zajímavé produkty, tentokrát na vlastní oči :-)

Fotky jsou sdíleny se svolením festivalu "mini" www.festivalmini.cz

Žádné komentáře:

Okomentovat