čtvrtek 24. března 2016

Výletujeme: Expozice Archa Noemova


Minulý týden jsme se byly s holkami podívat poprvé v Národním muzeu, kde probíhá expozice Archa Noemova. Byly jsme naprosto nadšené!

 Jezdíváme hodně na výlety, ale ač jsme z Prahy, většinu výletů plánujeme mimo ni. A to jsem se rozhodla změnit a začaly jsme s holkami vyrážet do velkoměsta čím dál víc.

V pátek jsme se tak vypravily do Národního muzea na expozici Archa Noemova, kde mají děti možnost podívat se tváří v tvář spoustě zvířatům. Expozice je opravdu povedená.

Vstupné pro dospělého je 100Kč, děti do 6 let zdarma a od 6 let 70kč. Rodinné vstupné potom stojí 170Kč. Jen pozor - lístky se rezervují přes internet a je jich omezený počet. Je to dobrý systém, protože máte jistotu, že prohlídka proběhne v poklidu a nebudete se nikde s nikým přetlačovat. Celá prohlídka nám trvala hodinu, ale určitě pokud nespěcháte, tak při důkladné prohlídce tam strávíte i dvě hodiny.


Zvířátka máme hodně rádi, takže jsem věděla, že holky tato výstava zaujme, přesto jsem měla obavy, jestli to nebude návštěva muzea ve stylu: Opatrně, nesahej na to, nerozbij to! Ale v tomto ohledu jsem byla nadmíru spokojena.

Vítány jsou i děti v kočárku, po zaplacení si jdete odložit věci do hlídané šatny a je vám zapůjčen kočárek.

Potom výtahem vyjedete až expozici. Celá je udělaná moderně a všude jsou udělány chodníčky s nízkým bytelným zábradlím. Je tak fajn, že vám někde dítě nekontrolovatelně nevběhne, zároveň máte ale možnost dívat se na zvířata z bezprostřední blízkosti.
Pro děti je tu udělaný moc pěkný koutek, se stolečkem a pastelkami, skříní, která má v sobě otvory a v každém z nich dítě něco nahmatá (králičí kůži, hadí kůži, ježčí bodliny apod.), vkládacím puzzle s kontinenty a co se dětem líbilo nejvíc, bylo funkční kormidlo, kterým mohly točit a na obrazovce se jim promítala loď, která pluje mezi ledovci. V patře potom najdete dotykový stůl, na kterém je interaktivní mapa s vyznačenými národními parky celého světa.Takto je udělána i imitace vody pro živočichy žijící v mořích a na pobřeží. 


Maruška se dočkala i kostry dinosaura :-)Děti si všechno mohly prohlédnout opravdu z blízka.


Expozice se nám opravdu velmi líbila a myslím si, že se na ni podíváme určitě znovu. Pokud máte rádi zvířata a do Prahy to nemáte daleko (nebo v ní žijete), určitě je to jedinečný zážitek!


Žádné komentáře:

Okomentovat