středa 16. března 2016

Recenze: Mommy care - čistě a přírodně


Nemyslím si, že by dítě mělo vyrůstat ve sterilitě, na druhou stranu, jsem holka původem z vesnice a nevadí mi jíst ovoce přímo ze zahrádky, nechat děti máchat se v blátě, ale k (velko)městu jsem trochu skeptická a jsou chvíle, kdy je člověk rád, když dítě nemá potřebu vše olizovat - madla nákupních košíků, stolečky ve vlaku, hračku spadlou na chodník v centru apod.


Feedo.cz teď do svého sortimentu zařadilo kosmetiku pro mámy a děti od izraelské firmy Mommy Care. Nabízí jednak klasiku jako olejíčky, šampony, koupele, krémy, ubrousky a co zaujalo mě, je desinfekční přípravek na hračky a povrchy, a také mýdlo na mytí dětských lahví, dudlíků apod..

A hlavním důvodem, proč jsem po této značce "sáhla" je přírodní a ekologické složení :-)Na našem trhu je dezinfekčních přípravků hodně, ale vadí mi ta chemie v nich. Hlavně proto, že děti bývají se vším v bezprostředním kontaktu, mnohdy i pusou a potom co je horší, jestli olizovat špínu nebo chemii. Takto mi na výletě kdysi spadl Maruščin dudlík a než jsem ho stihla opláchnout, přiskočila aktivní paní a vydrhla ho dezinfekčním ubrouskem. Ne že by se čistidlo nehodilo, ale... Do pusy jsem jí ho už nedala.

Jsem tak ráda, že se na trhu objevilo něco, u čeho člověk nemusí mít pochybnosti. Tento přírodní čistič obsahuje především kukuřici, pomerančový a citronový olej a jako dezinfekční složka je v něm cukr a oleje z máty a  tea tree.Můžete si zakoupit balení po 70ml a 150 ml, my máme to větší a je v pohodě do kabelky. Aplikátor - sprej má bezpečnostní uzávěr, takže nehrozí, že by přípravek vytekl do kabelky.

Sprej není nutné stírat, takže nemusíte řešit ubrousky.

Za mě tedy super jako rychlý pomocník, když se vám to někde "nezdá", praktické balení a příjemná vůně. Po nastříkání intenzivní aroma jako alkohol, ale za pár vteřin vyvětrá a je svěží a voní po mátě a pomerančích.


Další přípravek, který mi v balíčku přišel, je Přírodní mýdlo na lahve a dudlíky. U nás už dudlíky dlouho nemáme, ale holky nejraději pijí ze sportovních lahví, kterých mají několik, takže mě přípravek zajímal a nezklamal. Poradí si s mastnotou i usazeninami, což určitě ocení mámy, které ještě krmí mlékem. 

Mýdlo obsahuje oleje z pomeranče, citronu, hřebíčku a anýzu. Aplikátor je jako u emulzí, jen se stlačí. Vůně je příjemná citrusová s dozvukem anýzu, spíše nevýrazná.

Kosmetika Mommy Care je určitě příjemná a jsem moc ráda za přírodní složení, v přípravcích. Zatím není sezóna, ale za pár měsíců zvažuji koupi opalovacího krému, těch přírodních je na našem trhu strašně málo a za vysoké ceny, Mommy Care obsahuje jojobový a slunečnicový olej a bambucké máslo, cena je vzhledem k složení fajn. Líbí se mi také repelent, který určitě bude stát za ozkoušení. My zatím používám jen roll on s čistým tea tree, ale v tomto se mi líbí obsah citronové trávy, která by proti těmto otravům měla být nejúspěšnější. 

Zaujala vás tato značka? Jakou používáte přírodní kosmetiku pro děti vy? 

Žádné komentáře:

Okomentovat