úterý 15. března 2016

Medovník v mé verzi

Recept na medovník už jsem vám tu psala dříve, ale pořád jsem koumala jak to udělat, abych to těsto nemusela patlat na papír, což mi přišlo zbytečně komplikované. Mám recept od babičky na její medovníkový řez, jehož těsto se válí, ale manžel v něm zase nesnesl perníkové koření. Takže jsem se pustila do malého pokusu a pokus vyšel :-) Do těsta jsem nepřidávala cukr, protože náplň je hodně sladká, ale můžete ubrat trochu mouky a přidat cukr ;-)


Ingredience:
  • 1 máslo
  • 400g hladké mouky
  • 6 lžic medu
  • 2 vejce
  • 1 prášek do pečiva
  • 1 Salko
Postup: 

Jako první si zkaramelizujte salko - ponořte plechovku do hrnce s vodou a vařte 2 hodiny nebo v tlakovém hrnci hodinu. Do mísy nasypejte mouku, smíchejte s kypřícím práškem a přidejte 1/2 povoleného másla, med a vejce. Utvořte pevné těsto a dejte odležet do lednice alespoň na 30 minut. Troubu si rozehřejte na 170 stupňů, těsto si rozdělte na 5-6 dílů (šestý většinou utvořím z odřezků). Každý díl lehce rozválejte na pomoučeném vále a potom přeneste na pečicí papír, kde těsto rozválejte do tenké placky. Potom vykrojte kruh - já používám poklici malého hrnce (průměr 20 cm). A pečte dozlatova (okolo 10 minut, ale hlídejte). Každý plát potom nechejte vychladnout a mezi tím si udělejte krém - smíchejte zkaramelizované salko se zbylou půlkou másla. 1 plát nebo případné odkrojky si rozemelte na posypku. Každý plát natřete krémem a přiložte na něj další plát. Natřeme i ten, který bude úplně nahoře a krém dáme i po stranách medovníku, pečlivě všude. Medovník potřený krémem zasypeme posypkou a můžeme dát chladit. 

Pravděpodobně vám zbude krém i posypka - já obojí smíchám dohromady, dám ztuhnout do lednice a potom z toho tvořím medovníkové kuličky, jsou výborné :-) 

Před podáváním medovník vytáhněte alespoň na 30 minut z lednice, ať krém povolí, případně dávám na 10 vteřin do mikrovlnky. 


Žádné komentáře:

Okomentovat